Trafik İşaretleri Olmasaydı Ne Olurdu

Konusu 'Güncel bilgiler' forumundadır ve Nehir tarafından 2 Ocak 2014 başlatılmıştır.


 1. Trafik İşaretleri Olmasaydı Neler Olurdu Kısaca

  İnsan hayatı için trafik işaretleri büyük bir önem taşımaktadır. Hem araçların hemde insanların bir uyum içerisinde olması için trafik işaret ve levhaları çok önemlidir.Trafikte insanların ve araçların nasıl bir düzen içerisinde olması gerektiğini, nerede nasıl hareket etmesi gerektiğini bu trafik işaret ve levhaları belirler.

  Trafik işaretleri ve yol çizgileri ,trafik akışının güvenli bir şekilde akması ve yaralanma, can ve mal kaybının azalması açısından çok önemlidir. Eğer trafik işaretleri ve yol çizgileri olmasaydı trafik güvenli bir şekilde akmaz, yaralanma, can ve mal kaybının artmasına bir çok ocağın sönmesine neden olurdu.


  Trafik İşaretleri Olmasaydı

  Eğer trafik işaret ve levhaları olmasaydı sürekli kazalar gerçekleşir ve hem maddi kayıplar olur hemde büyük oranlarda can kayıpları da olurdu.

  Trafik işaret ve levhaları sayesinde trafik ortamındaki belirsizlikten büyük ölçüde kurtulur, tehlikeli olabilecek durumlar için önceden önlem alabiliriz. Trafik işaretlerine uymamak diğer sürücü ve yayaların tehlikeli durumlar için önlem almasını güçleştirebilir.

  Trafik işaretleri, trafik ortamında bulunan sürücü, yaya ve yolcuların ortak dilidir. Bu yüzden trafik işaretlerinden oluşan bu ortak dili doğru ve yerinde kullanmak trafik güvenliği açısından çok önemlidir.