Trafik İşaretlerinin Önemi Nelerdir

Konusu 'Türkçe edebiyat' forumundadır ve Yavuz tarafından 29 Mart 2013 başlatılmıştır.

  1. Trafik Levhalarının Önemi Nelerdir Kompozisyon

    Trafik genel olarak motorlu ve motorsuz taşıtlar ile yayaların oluşturduğu kompleks yapının adıdır. Trafiğin düzenli, güvenli ve sürekliliği için belli kurallara ihtiyacı vardır. Bu kurallar tarif işaret ve işaretçileri tarafından genel düzeni kontrol etmektedirler. Trafik kurallarına istisnasız her kişi ve aracın uyması güvenlik ve akıcılık açısından gereklidir.

    Trafik kazalarında yıl içerisinde dünya genelinde terör ve savaşlarda kaybedilen insan sayısına yakın ölümler yaşanıyor. Ayrıca bu kazalarda meydana gelen maddi hasarlar milli servete büyük zararlar veriyor. Konunun bu kısmı trafik işaret ve işaretçilerine dikkat edilmesinin ne kadar önemli olduğunu daha bariz bir şekilde önümüze çıkartıyor. Trafik işaretlerine uymamız hem kendimize hem de çevremize göstereceğimiz saygının tezahürüdür. Ayrıca sosyal hayatın daha yaşanabilir bir hale gelmesi insanların stersen uzak huzurlu yaşayabilmesi için bu kurallara önem vermek gerekiyor. Yaşanan kazalarda insanların yaşadığı felaketler göz önünde tutulursa bu kuralların bizler için ne kadar önemli olduğu anlaşılacaktır.

    Trafik kuralları toplumun her bireyinin uyması gerek genel yasalardır. Fakat bunlar kalıpsal kurallar değil aynı zamanda ahlaki yönleri de bulunmaktadır. Normal hayatımızda nasıl nazik ve mütevazi olmamamız gerekiyorsa trafikte de aynı ahlaki erdemliliği göstermemiz gerekmektedir. Ancak o zaman sağlıklı bir sosyal yapı oluşturabiliriz.
    [​IMG]