Twitter hakkında bilinmeyen gerçekler

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Elif tarafından 18 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Twitter hakkında bilinmeyen 7 gerçek!..

  Twitter nasıl kuruldu, Tweet rekoru kimde? Dünya çapında 200 milyonu aşkın kullanıcısı ile Twitter 7. yılına girdi. Dünyanın en ünlü mikro blog sitesi olarak bilinen twitter hakkında işte bilinmeyen detaylar:

  [​IMG]

  1.Twitter'ın kuruluş aşamasında mesajlar için herhangi bir karakter limiti yoktu ancak 2007 yılında Jack’in ünlü ''One could change the world with one hundred and forty characters'' sözü ile karakter limiti 140’a düşürüldü. Böylece daha önce ortaya çıkan yazının birden çok mesaja bölünmesi, tasarımı ve SMS faturaları gibi sorunların üstesinden gelinmesi amaçlandı.

  2. Twitter'in 2006 yılındaki isimleri: Jack, Biz, Noah, Cyristal, Jeremy, Adam, Tony, Ev, Dom, Rabble, Ray, Florian, Tim ve Blaine olan 14 arkadaşın çabaları ile South Park, San Fransisco da kuruldu.

  3. Twitter 2006'da pod yayıncılığı ile uğraşan Odeo şirketinin bir toplantısında fikir ortaya çıktı. İlk kurulma amacı şirket çalışanları arasında haberleşme imkanı sağlamaktı. İlk prototip de bu amaçla kullanılmıştır. 2006 senesinin ortalarına doğru dışa açıldı. 2007 yılında South by Southwest festivalinde festivaldekilerin gönderdiği tweetlerin dev ekranlara yansıtılması sonrasında bütün dünyada hızla twitter kullanımı yaygınlaşmıştır.

  4. Twitter, çalışanlarınında etkisi ile San Francisco'da kalmaya ve şehrin en popüler bölgesinde bulunan binaya 2012 yılının ortalarında taşınmaya karar verdi. Eskiden posta teşkilatının binası olan SF Mart, 18 bin metre kare alana sahip. 1200 twitter çalışanı olduğu dşünülürse her çalışana yaklaşık 18 metre kare alan düşüyor.

  5. Twitter'ın her yerde gördüğümüz sevimli mavi kuşunun adı Larry .

  6. Twitter hiç bir zaman kimseyi retweet etmiyor, kriz anlarında bile online olarak cevap vermiyor, hashtag üretmiyor, sosyal medyada ya da cep telefonlarına yönelik bir reklam yapmıyor.


  7. En fazla takipçi 36 milyonla ünlü şarkıcı Justin Bieber'de, en fazla tweet ise bir Japon kızına ait. @Yougakduan_00 adlı kullanıcının 36,402,262 adet tweeti Twitter yöneticilerinin de dikkatini çekiyor.