Twitter Şifremi Unuttum, Şifremi Nasıl Bulurum

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Nehir tarafından 28 Mayıs 2014 başlatılmıştır.


 1. twitter şifremi unuttum nasıl öğrenebilirim

  Twitter hesabınızın giriş şifresini unuttuysanız tekrardan bir parola almak mümkün. Twitter sosyal medya siteleri arasında önemli bir yere sahip diyebiliriz. Uzun süre hesabınıza giriş yapmamanız halinde veya şifrenizin bir başkası tarafından kırılmaması için uzun ve karmaşık bir şifre belirlediyseniz unutmanız gayet normaldir. Şimdi adım adım Twitter hesabınızın şifresini nasıl geri alabileceğinizi anlatacağız.

  Yapmanız gereken ilk iş https://twitter.com/account/resend_password linkine tıklıyorsunuz ve açılan sayfada sizi Şifreni mi unuttun? Şeklinde bir sloganla Twitter sayfası karşılıyor. Bu ekranda “E-posta adresini veya telefon numaranı gir” VEYA “Kullanıcı adını gir” bölümlerinden bir tanesini doldurarak Gönder butonuna basıyorsunuz.
  Gönder butonuna bastıktan sonra sizi şöyle bir ekran karşılıyor:
  “E-posta adresine şifre sıfırlama talimatlarını gönderdik.
  Eğer açıklamalar birkaç dakika içinde ulaşmazsa, e-posta adresinin spam ve önemsiz filtrelerini kontrol et, veya isteğini yeniden göndermeyi dene.”
  Bu ekran geldikten sonra Twitter hesabınıza kaydolurken kullanmış olduğunuz E-Posta adresinizi açıyorsunuz. Eğer Twitter tarfından gönderilen şifre sıfırlama maili gelen kutunuzda yok ise E-Posta hesabınızın Spam/Gereksiz klasörüne bakmanız gerekiyor. Burada Twitter tarafından gönderilen maile ulaştıktan sonra mail içerisinde bulunan şifre sıfırlama linkine tıklıyorsunuz. Bu link tıklanmıyorsa Spam klasörü içerisinde olduğunuz içindir. Gelen mail içerisinde link görünmüyorsa maili Spam klasöründen Gelen Kutusuna taşımanız gerekmektedir. Eğer link halen tıklanmıyorsa linki kopyalayıp internet tarayıcınızın URL kısmına yapıştırmalısınız.


  Yeni şifre ve Şifreyi doğrula kutucuklarını doldurduktan sonra Gönder butonuna tıklayarak şifrenizi belirleyebilirsiniz. Şifrenizin kırılması güç bir şifre olmasını istiyorsanız harf, sayı ve karakterlerden oluşan bir şifre belirlemelisiniz.