Umreye giderken alınması gereken eşyalar

Konusu 'Dini Bilgiler' forumundadır ve Mira tarafından 4 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. Mira

  Mira Moderatör Yönetici

  Umreye giderken alınması gereken eşyalar nelerdir?

  Gerek yol boyunca gerekse orda ayrıca dönünceye kadar kendine yetecek kadar nakit. Omuz çantası. Eşyaların içinde hazır bulunduğu valiz. Valiz ve çanta bulundurmak için hafif, olan eşyaları tercih etmelidir.Umre yolculuğu için hazırlaması gereken eşyalar. Her umre adayı kendi ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak bu seçeneklerden yararlanabilir.Ağrı kesici, Diş fırçası, Diş macunu, Pamuk, Vitamin, soğuk algınlığı ve gribe karşı ilaç, Kas gevşetici, Gazlı bez, Maske, boğaz pastili, Yumuşatıcı krem, Pişik kremi.

  Kısa çorap, Rahat ayakkabı, evde terlik, İç çamaşır, Havlu, Kullanışlı eşarp, Yarım atlet ve iç çamaşırı Banyo havlusu, Penye bluz, Pijama, Etek, Yelek, yedek dış giysi, patik.Çerez, Pasta Bisküvi, Su, limon, kağıtlı şeker.Kağıt havlu, Tuvalet kağıdı, Kokusuz sabun, Siyah küçük poşetler, Hijyenik sıvı sabun, Selpak, Az bir kolonya, Tırnak makası.Türk parası, Riyal, Fotoğraf makinesi, Seccade, poşetler, küçük makas, taş için küçük kese, hafif bir pike ve çarşaf, yastık kılıfı, tesbih, iğne, iplik,.

  Ayrıca tükenmez kalem, not defteri, küçük bir Mealli Kur’anKüçük su şişesi, kalem, sabun, kağıt havlu, terlik poşeti, yedek poşet, ıslak mendil, ağrı kesici, pasta bisküvi, çerez, gazlı bez, tuvalet kağıdı, seccade vb.[bunlar yol esnasında kullanılacak miktarda olması gerekiyor.