Umreye giderken gerekli malzemeler

Konusu 'Dini Bilgiler' forumundadır ve Mira tarafından 14 Mart 2014 başlatılmıştır.

 1. Umreye giderken gerekli malzemeler nelerdir?

  Umreye gidenler hangi hazırlıkları yapmalıdır?Herhangi bir hac ve umre yolcusunun hazırlaması gereken standart eşyalar aşağıda maddeler halinde sunulmuştur. Gerek yol boyunca gerekse orda ve gelinceye kadar kendine yetecek kadar nakit.Yol boyunca ihtiyaç duyacağı eşyaların içinde hazır bulunduğu omuz çantası.Valiz ve çanta hazırlanırken; mutlaka en gerekli, olmazsa olmaz, yükte hafif, pahada da hafif olan eşyaları almaya özen göstermeli. Sonradan yük oluşturabilecek şeyleri asla almamalı.

  Giyecekler:Kısa çorap, Rahat ayakkabı, evde terlik, İç çamaşır, Havlu, Kullanışlı eşarp, Yarım atlet ve iç çamaşırı Banyo havlusu, Penye bluz, Pijama, Etek, Yelek, yedek dış giysi, patik.

  Yiyecekler:Çerez, Pasta kuru Su, limon, kağıtlı şeker.

  Sağlık Malzemelerinin yanı sıra kaıdnlar için ped Ağrı kesici, Diş fırçası, Diş macunu, Pamuk, Vitamin, soğuk algınlığı ve gribe karşı ilaç, Kas gevşetici, Gazlı bez, Maske,boğaz pastili, Yumuşatıcı krem, Pişik kremi

  Temizlik: Kağıt havlu, Tuvalet kağıdı Kokusuz sabun, Siyah küçük poşetler, Hijyenik sıvı sabun, Selpak, Az bir kolonya, Tırnak makası.

  Kırtasiye:Tükenmez kalem, not defteri, Küçük bir Mealli Kur’an

  Çantada: (yollarda giderken ihtiyaç duyulan şeyler)

  Küçük su şişesi, kalem, sabun, kağıt havlu, terlik poşeti, yedek poşet, ıslak mendil, ağrı kesici, pasta bisküvi, çerez, gazlı bez, tuvalet kağıdı, seccade vb.(bunlar yol esnasında kullanılacak miktarda olmalıdır.

  Diğer Eşyalar: Fotoğraf makinesi, para kesesi, riyal, Türk parası, Seccade, poşetler, küçük makas, taş için küçük kese, hafif bir pike ve çarşaf,yastık kılıfı, tesbih, iğne, iplik,.
   
  Son düzenleme: 14 Mart 2014