Ustura kemal kimdir

Konusu 'Medya Takip' forumundadır ve webkolik tarafından 21 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  ustura kemal kimdir vikipedi

  ustura kemal hayatı ustura kemal hakkında bilgi
  Ustura kemal dizisi geliyor


  Ustura Kemal ressam Haldun Sevel'in hazırladığı çizgi romanın kahramanıdır.Mütareke dönemi İstanbul'unda vatanperver bir kabadayının maceralarını konu alır.

  Çizer teknik olarak tarihi ve güncel fotoğrafları suluboya tekniği ile yeniden çizilmesidir.Bu sebeple teknik olarak oldukça farklı özelliklere sahiptir.Bu arada Ustura Kemal tiplemesi, sinema oyuncusu Kadir İnanır'dan esinlenmiştir.Ustura Kemal İstanbulda kabadayılığı ile nam salmış biri olarak, düşman kuvvetleri ile yaşadığı olaylar ile nam salmıştır. Kısaca mazlumun yanında olan, eğlenmeyi seven, aşkından vazgeçmeyen ve kabadaylık rajonunun bütün gereksinimlerini yerine getiren biridir.
  [​IMG]

  Yakında Show Tv’de Yayınlanacak Olan Yeni Dizi Ustura Kemal dizisinde Ustra Kemal karakterini Oktay Kaynarca canlandırıyor.
  [​IMG]
   

 2. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Cevap: Ustura kemal kimdir

  Ustura Kemal Dizisinde Oktay Kaynarca Kimdir Hayatı

  Ünlü oyuncu Oktay Kaynarca yeni bir dizi projesi Ustura Kemal'de başrol oyuncu..

  [​IMG]

  Oktay Kaynarca, 27 Ocak 1965‘te Malatya’da doğdu. Babası Malatyalı, annesi Elazığlı olan oyuncu genç yaşta anne ve babası Almanya’da çalıştıkları için Üsküdar’da anneannesinin yanında büyüdü. Üsküdar Lisesi’nde ardından da Hopa Lisesi’nde okudu. İlk kez Ege Tiyatrosu’nda Turgut Özak‘ın “Duvarıların Ötesi” adlı oyunda yer aldı. Ardından da birkaç çocuk oyununda yer alan Oktay Kaynarca, 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü’nü bitirdikten sonra1990 ile 1997 yılları arasında çeşitli kanallarda yarışma ve eğlence programı sunuculuğu yaptı. Konservatuvar zamanında TRT’de birkaç dizide yer aldı. İlk profesyonel oyunu Ali Atik ve Ayşegül Atik ile birlikte yer aldığı bir çocuk oyunu oldu