Vatanımızı niçin sevip korumalıyız ile ilgili kompozisyon

Konusu 'Konu Anlatımı' forumundadır ve Deniz tarafından 26 Şubat 2015 başlatılmıştır.

 1. Deniz

  Deniz Moderatör Yönetici  Vatanımızı niçin sevip korumalıyız kompozisyon

  Vatanımız bizler için vazgeçilmez unsurlardan bir tanesidir. Her Türk genci bu vatanın nasıl kazanıldığını bilmektedir. Bunun bilincinde yetişen bir nesil olarak ona sahip çıkıp sevmek ve korumak bizim asli görevlerimizdendir.

  Peki vatanımızı neden korumalıyız. Bu topraklar başka bir ülkenin eline geçtiğinde bu gün sahip olduğumuz tüm imkan, hak ve özgürlüklerimizin elimizden alınacağı kesindir. Başkalarının sömürgesi altında yaşayarak onların istekleri doğrultusunda hareket etmek zorunda kalacağımız da bir gerçektir.

  Bu yüzden ne zorluklarla kazanılan her taşı ve toprağının altında binlerce şehidimizin kanı bulunan bu vatanımızı tüm içtenliğimizle severek dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı kanımızın son damlasına kadar korumamız gerekmektedir.

  Vatan sevgisi en iyi vatanından uzak kalındığında ortaya çıkar. Yurt dışında gurbette çalışan insanlar vatan sevgisine en çok hasret kalan insanlardır. Belkide şu an içinde yaşayan insanlardan daha çok vatanına değer vererek kıymetini bilir. Bizde bilinçli bir toplum olarak vatan sevgisini küçük yaşlardan itibaren çocuklarımıza aşılamamız gerekmektedir.
    2. Çok yardımcı oldu teşekkürler:):confused: