Vatanımızı niçin sevip korumalıyız kısaca

Konusu 'Kısa Özet Bilgiler' forumundadır ve Lavinia tarafından 4 Nisan 2015 başlatılmıştır.

 1. Vatanımızı niçin sevip korumalıyız kısaca

  Bizlerin barınağı nasıl evimiz ise insanların barınağı da vatanıdır. Üzerinde yaşadığımız toprak parçası vatan olarka isimlendirilmektedir. Eğer evimiz olmaz ise düşeceğimiz çarsizlik nasıl olursa vatan olmadan da içinde bulunulacak durum o kadar kötü olur.

  Vatan tesadüfen kazanılmış bir toprak değildir. Atalarımız kurtuluş mücadelesi ile kazanmış ve her karışında şehit kanı bulunmaktadır. Eğer vatanımızı sevip korumazsak bu öncelikle atalarımıza yapılan saygısızlık olacaktır. Ayrıca gelecek nesillerin de bizler gibi vatan sahibi olarka yaşamasını istiyorsak onlara bu vatanı sağlam şekilde emanet etmeliyiz.

  Vatan bir milletin kültür, geleneklerini taşımaktadır. Vatan toprağının kaybedilmesi bütün kültür ve geleneklerimizin işgale uğraması olacağından, bu toprak parçası olan vatanımıza mutlak süretle sahip çıkmalı ve sağlam bir şekilde gelecek nesillere emanet etmeliyiz. Ancak bu şekilde atalarımızın şehit olarak kazanıp bize emanet ettiği vatanımızı gelecek nesillere aktararak atalarımıza olan ödevimizi yerine getirmiş oluruz.  Vatan bir milletin yuvası çatısı olarak adlandırabiliriz. Çatısız nasıl bir ev olmazsa aynı şekilde vatansız bir millette düşünülemez.Vatan demek bir milletin bir ulusun üzerinde yaşamış olduğu topraklara verilen ad olmaktadır. Vatan biz insanlar için çok değerli ve önemli olmaktadır. Dünya üzerinde bir çok vatan yer almaktadır ki her ülkenin toprağı çok ciddi mücadeleler ile kazanılmıştır. Bir çok insan vatan toprağı yüzünden hayatını kaybetmiş bir çok insan yaralanmış kan dökmüştür.Vatanı korumak herkesin başlıca görevlerinden birisi olmaktadır.Tarihe bakıldığında büyüklerimiz dedelerimi verdikleri mücadeleler sayesinde vatan topraklarını korumuş milletinin dağılışını,karışmasını engellemiştir.Vatan demek insanların evi demek,yuvası demektir. Vatan içerisinde bir milleti var etmekte olup sadece vatan topraklarını değil milletinin kültürünü,geleneğine sahip çıkmak onları korumak demektir.Vatan topraklarının yok olması demek bu gelenek ve kültürlerinde aynı zamanda yok olması demektir.Bu nedenle vatan topraklarını sevmemiz ve korumamız öncelikli hedefimiz olmalıdır.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 2 Nisan 2015