VLC Player ile Video Kısaltma Kırpma ve Dönüştürme

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 1 Haziran 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  VLC Player ile Video Kısaltma Kırpma ve Dönüştürme Nasıl Yapılır

  Piyasadaki birçok video formatını destekleyen VLC Player, kendini devamlı yeni çıkan kodeklerle güncelleyen hızlı ve kullanışlı medya oynatıcı bir programıdır. Kullanıcılara videoları üstün kalitede izleme imkanı sunar. Bunlardan başka daha birçok hizmet sunan VLC Player ile video formatlarını değiştirebilir ve videoları istediğiniz gibi kesip düzenleyebilirsiniz. Türkçe dil desteği bulunan ve kullanıcılara ücretsiz olarak dağıtılan VLC Player'ın bu hizmetlerinden faydalanırken hiç zorluk çekmeyeceksiniz.

  VLC Player ile Video Kesme İşlemi

  Bu işlem için VLC Player programını çalıştırın ve kaydedilecek yeni videonun hedef klasörünü belirleyin.. Bunun için yapmanız gerekenler ise şöyle, üst menüden Araçlar > Seçenekler > Giriş ve Kodlayıcı > Çözücü > Dosyalar kısmına gelin ve buradan Gözat butonuna tıklayarak hedef klasörünüzü seçin.Ayrıca üst menüdeki görünüm sekmesi altında gelişmiş denetimleri de seçiyorsunuz.

  [IMGALT=http://img.webokur.net/upl/uploads/vlc-player-97069.jpg]VLC-Player[/IMGALT]

  Daha sonra Kırpma işlemi yapacağınız videoyu açın ve aşağıdaki resimde Ok işareti ile gösterilen bölgede kırpma yapılacak başlangıç noktasına gelin ve ardından kırpmak için kayıt butonuna tıklayın. Şimdi de Videoyu bitirmek istediğiniz yere gelin ve bitirmek istediğiniz yerde tekrar kırmızı butona tıklayarak durdurun. Kaydedilen video daha önce seçtiğiniz hedef klasöre kayıt olur.

  [IMGALT=http://img.webokur.net/upl/uploads/vlc-player-video-donusturme-78328.jpg]vlc-player-video-donusturme-78328[/IMGALT]

  VLC Player ile Video Formatı Dönüştürme

  İnternete video yüklerken veya cep telefonu, multimedya oynatıcı cihazlara video atarken özellikle uygun formatta video atmak gerekir. İşte bu tür durumlar için ekstra bir programa ihtiyacınız yok çünkü VLC Player bu işi hızlı bir şekilde halledebiliyor. VLC Player programını çalıştırın ve üst menüden Ortam > Dönüştür > Kaydet yolunu izleyerek video ekleme bölümünü göreceksiniz. Ekle butonu ile bir video ekleyin ve ardından pencerenin sağ alt bölümünde Dönüştür Kaydet butonu ile bir hedef klasör ve format belirleyin, ardından dönüştürme işlemini başlatın. Bu işlem bittiğinde yeni videonuz belirttiğiniz hedef klasörde hazır olacak.

  VLC Player İndirme Linki

  http://www.videolan.org/vlc/