WhatsApp Tehlikesi

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Elif tarafından 30 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  [​IMG]

  WhatsApp Kullanıcıları Tehlikede..Akıllı Telefon WhatsApp tehlikeli mi? Bu konu hakkında özel hayatın gizliliğini ihlal ettiği gerekçesi ile WhatsApp'a suçlama geldi.Çevirim içi mesajlaşma hizmeti sunan Whatsapp uygulaması tehlikeli bulundu.

  Kanada Özel Hayatı Koruma Komisyonu ile Hollanda Veri Koruma Kurumu'nın WhatsApp Tehlikesi ile ilgili yaptığı açıklamada; Akıllı telefon Whatsapp'ın, kullanıcıların rehberindeki bilgilere ve numaralara erişebildiği için, özel hayatın gizliliğini ihlal edildiği gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.Bu soruşturmanın sonucunda da bazı bilgilere ulaşıldığı belirtildi.


  Çünkü Whatsapp uygulaması kullanıcının telefonundaki diğer Whatsapp kullanıcılarını belirlemek için kişi listesine giriyor. Böylece program, Whatsapp kullanmayan numaraları da kayıt altına alıyor.

  Bu sadece IOS 6 işletim sisteminde, kişileri manuel ekliyor ve rehberin otomatik kayıt altına alınması engellenebiliyor. Ancak diğer akıllı telefonlarda böyle değil. Program, Whatsapp kullanmayan diğer kişilerin bilgilerini silmiyor, elinde tutabiliyor.