Yeni İçişleri Bakanı Kim Oldu?

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Elif tarafından 25 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Yeni İçişleri Bakanı Kim Oldu?

  Muammer Güler kimdir hayatı ? Yeni İçişleri Bakanı

  Beklenen kabine değişikliği açıklandı. İçişleri Bakanlığı'na Muammer Güler atandı. AK parti hükümetinin Milletvekillerinden Muammer Güler bugün açıklanan yeni kabinede İçişleri bakanı oldu.
  Muammer Güler 21 Mart 1949 tarihinde Mardin'de doğdu. Eski bürokrat ve siyasetçi ayrıca eski İstanbul valisi ve T.C. İçişleri Bakanıdır.
  Güler ilk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı ardından 1972 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesine devam edip buradan mezun oldu.
  14 Mart 1973'de İlk kamu görevine Balıkesir'de kaymakam adayı olarak başladı. Daha sonra Çal İlçesi kaymakam vekilliği, Pehlivanköy, Horasan kaymakamlıklarında bulundu. Sonra da İçişleri Bakanlığı Personel Şube Müdürlüğü’ne atandı.Ayrıca İçişleri Bakanlığı’nda şube müdürü, daire başkanı, personel genel müdür yardımcılığı ve personel genel müdürlüğü’nde de bulundu.

  29 Ocak 1992 günü Niğde Valiliği’ne atandı.Sırasıyla 27 Eylül 1993 tarihinde Kayseri Valiliği'ne ve 6 Temmuz 1994 tarihinde Gaziantep Valiliği'ne atandı. Bu görevini yaparken 28 Temmuz 2000 tarihinde Samsun Valiliği'ne atandı. 12 Mayıs 2010 Valiler Kararnamesi ile Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı'na atanan Muammer Güler, 7 Mart 2011 tarihinde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden milletvekili olmak amacı ile görevinden istifa etti.

  [​IMG]
  Yeni İçişleri Bakanı Muammer Güler, Okan Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesi olarak görev yapmış ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti Onur Üyesidir.

  Matematik öğretmeni olan Muammer Güler 1977 yılında Neval Hanım'la evlendi. Barış ve Burcu adında iki çocuğu bulunan Muammer Güler, 24 Ocak 2013'te gerçekleştirilen kabine revizyonu ile İdris Naim Şahin'in yerine İçişleri Bakanlığı'na getirildi.