Yeşilay Haftası Fıkraları

Konusu 'Web Cafe' forumundadır ve webkolik tarafından 3 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Yeşilay ile ilgili Fıkralar, Yeşilay haftası komik Fıkralar


  Adam Ortaköy'de bulunan evine gitmeden önce arkadaşının ısrarı ile biraz içer. Arkadaşından ayrılıp evine gitmek isterken önüne gelen ilk tramvaya atlar. Ortaköy'e gider mi der,yok denilince iner. Böylece tam üç tramvaydan iner. Dördüncü tramvay'da sağa sola çarparak ilerlerken yavaş ol diye ikaz edilir.

  -Acelem var, geç kaldım der.
  -Acelen ne, Nereye gidiyorsun denince,

  -Ortaköy'e ,yanlış vesaite binmişim de geç kaldım der. Bu tramvay Ortaköy'e gitmemektedir. Adamın ifrit gibi kokusundan ve sağa sola çarpmasından iyice rahatsız olan yaşlı biri sen bu vesaitle Ortaköy'e değil olsa olsa ya hastane ya hapishaneye, onları teğet geçsen bile ancak tahtalı köye gidersin der.
  Adam alkolden anlayacak halde değildir;
  -Ne köyüüü, ne köyüüü?
  -Ulan, yine yanlış binmişiz, der, alkolden rezil perişan vaziyette ilk durakta iner.
  Yeşilay Konya Şubesi Tiyatrosundan ​

  İki arkadaş gece yarısına kadar içip sızmışlar.Bir ara biri ayaklarım çatlayacak diye bağırarak uyanır. Gürültüye uyanan arkadaşı ne oldu diye sorar. Şiddetli bir başağrısı var, uyuyamıyorum der. Ağrıyor diye gösterdiği yer ayaklarıdır. Arkadaşı merak eder.
  -Yahu, ayakta baş ağrısı mı olur?
  -Neden olmasın, içki akıl bırakmıyor ki, akşam yatağa ters yatmışım, yastığa baş yerine ayağımı koyunca, baş ağrısı ayağıma geçmiş der.
  Zafer Küçükkoner ​