Yusuf Erbay Kimdir Hayatı

Konusu 'Hayat hikayeleri' forumundadır ve webkolik tarafından 29 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Yalova valisi Yusuf Erbay Kimdir

  Yusuf Erbay Biyografisi Hayatı


  Bürokrat Doç. Dr. Yusuf Erbay 30 Ağustos 1961 yılında Trabzon ilinde dünyaya geldi.Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olan Yusuf Erbay İngiltere'de, The Victoria University of Manchesterda Avrupa Topluluğu üzerine master yaptı.
  Yusuf Erbay,Çukurova Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon Bölümünde Doktorasını tamamlayıp, 2000 yılında Yönetim Bilimi Doçenti ünvanını aldı.
  Yusuf Erbay'ın görev yaptığı kurumlar,Urla ve Banaz'da Kaymakam vekilliği, Karaisalı ve Korgan kaymakamlıkları, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü'nde Şube Müdürlüğü, Daire Başkanlığı ve Genel Müdür Yardımcılığı, Nevşehir Valiliği, TOBB Genel Sekreterliği yaptı. 2003-2008 yılları arasında Yalova Valiliği, 2008-2009 yılları arasında Merkez Valiliği yapmıştır.

  Yusuf Erbay 2009 yılında yeniden Yalova Valiliğine atanmıştır. Bakanlar Kurulunca 18/8/2010 tarihinde alınan karar uyarınca merkez valiliğine atanmıştır. 2011 ocak ayında Yusuf Erbay tekrar mahkeme kararıyla Yalova valiliğine dönmüş ve Mart 2011 tarihinde İçişleri Bakanlığındaki tüm görevlerinden istifa etmiştir. CHP'den milletvekili aday adayı olan Yusuf Erbay listede yer bulamayınca İçişleri Bakanlığına dönmüş ve merkez valisi olmuştur.

  Yusuf Erbay Uluslararası görevleri

  1995 Yılından itibaren Türkiye'yi Avrupa Konseyi nezdinde pek çok alt komite ve üst komite niteliğindeki yönlendirme komitesinde temsil etmiştir.
  - Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesinin "Yerel ve Bölgesel Demokrasi Yönlendirme Komitesi"nde (CDLR) 4 yıl boyunca Türkiye'yi temsil etti ve 1999-2000 yıllarında Yönlendirme Komitesi (CDLR) Başkanlığı görevini yürütü
  - Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresinde Türkiye'yi temsil eden Türk Delegasyonu'nun Milli Sekreteri Görevini yürüttü.(1995-2000)
  - Avrupa Konseyi Sınır ötesi İşbirliği Seçilmiş Uzmanlar Komitesi Üyeliği görevini 3 yıl süreyle yürütmüştür.(1995-1998)
  - Uluslararası Odalar Birliği (ICC) Yönetim Kurulu Üyesi (2002-2003)
  - Türk-Alman İş Konseyi Eşbaşkanı (2002-2003)

  Yusuf Erbay Eserleri

  Avrupa Topluluğu Çevre Politikası, Türk Kamu Yönetimi, Çokuluslu Şirketlerin Yönetim ve Organizasyonu, Uluslararası Çevre Faaliyetleri ve Yerel Yönetimler konusunda çok sayıda makalesi ve kitapları yayınlanmıştır.

  kaynak: vikipedi