Yüzdeki Gözenekler Nasıl Gider

Konusu 'Kadının Not Defteri' forumundadır ve Nehir tarafından 31 Ocak 2013 başlatılmıştır.


  1. Yüzdeki Gözenekler Nasıl Geçer

    Geniş gözenekler ve siyah noktalar, cildiniz ne kadar temiz olsa da bakımsız görünmenize sebeb olur. Gözeneklerinizin genişlemesini önlemek ve siyah noktalarınızdan kurtulmanız mümkün.

    * Yaş şekildeki maya ile biraz sütü ufak bir kasede iyice homojen olana kadar karıştırın. Özellikle duştan sonra bu maskeyi uygulamanız sizin için daha iyi olur çünkü cildinizin çok iyi temizlenmiş olması gerekiyor. Pamuk yardımıyla yada elinizle bu karışımı yüzünüze iyice sürün. Kokusu biraz kötü olabilir ama idare etmeniz gerekiyor. ilk başta yüzünüzde her hangi bir değişiklik hissedemeyebilirsiniz fakat 10 dakika içinde yüzünüz toparlanmaya başladığını hisedeceksiniz. Yarım saat süre ile maske yüzünüzde durmalı ve ardından ılık suyla durulayıp elma yağı, elma sirkesi yada gülsuyuyla yüzünüzü tonikler silin ve uygun bir nemlendirici ile nemlendiriniz. Bu maskeyi haftada 1 kez düzenli olarak uyguladığınızda gerçekten gözeneklerde farkedilir bir değişiklik olduğunu göreceksiniz...

    * Bir şişe maden suyunu ufak bir kaba boşaltıyoruz ve içine bir büyük limonu sıkarak çalkalıyoruz. Sonrasın da bu karışımı buzdolabımızdaki buz kalıplarına döküyoruz ve donduruyoruz. Her sabah uyandığınız zaman küçük bir kalıp buzu yüzümüzde gezdiriyoruz. Aynı işlemi maden suyu + elma sirkesi karışımıylada uygulayabilirsiniz.

    * Bir kaç damla sirke ile limon suyunu iyice karıştırıp gözeneklerinize sürün. Farkı bikaç hafta içinde farkedeceksiniz. Hassas cilt yapısı olanlar için ciltte hafif bir yanma hissi oluşturacağı için çay maskesini tavsiye ederim. Demli çayı cildinize pamuk yardımı ile ılıkken sürün. Cildi dinlendirir.