Yüzümüzü nasıl suyla yıkamalıyız

Konusu 'Kadının Not Defteri' forumundadır ve Nehir tarafından 16 Ocak 2014 başlatılmıştır.


 1. Yüzümüzü nasıl yıkamalıyız

  Aklınızda bulunsun;

  * Yüzünüzü anti bakteriyel sabunla yıkamaya özen göstermelisiniz.
  * Önce yüzünüzü ıslatın ve temizleme ürününü cilt ıslakken uygulayın.
  * Yüz iyice yıkandıktan sonra yine çok iyi durulayın.
  * Asla çok sıcak ve çok soğuk suyla yıkamayın, ılık suyla yıkamaya çalışın.
  * Cilt tipine uygun temizleyici ürünler kullanın.
  * Kalıp şeklindeki sert sabunları yüzünüze sürmeyin.
  * Kesinlikle yüzünüze lif sürmeyin ya da sert cilt fırçalarıyla fırçalamayın.

  Nasıl yıkamalı?

  Önce ellerinizi cildinize uygun bir sabunla çok iyi yıkayın, sonra ılık su ile yüzünüzü ıslatın ve sonra temizleyici kalıp sabun ya da sıvıysa elinizde köpürtün. Elinizde köpürttüğünüz sabunu yüzünüzün tamamına yayın. Alın, yanak ve burun kenarlarınızı hassas olduğundan yavaşça ovuşturun, bu sayede daha iyi temizlenmiş olacaktır. En sonunda sadece su ile iyice durulayın. Temiz bir havlu ile bastırmadan yüzünüzü kurulayın.
  Yüz nasıl yıkanmalı doğru yüz yıkama tekniği

  Araştırmalar, yüz yıkamaya yalnızca 20 saniye ayırdığımızı gösteriyor. Bu tembelliğimiz güzelliğimize, sivilcelerin ve lekelerin gölgesini düşürüyor. Cosmopolitan dergisi, doğru yüz yıkama tekniğini anlattı...
  Hazırlık:
  Dudak ve göz makyajını jel ya da az yağlı bir makyaj temizleyicisiyle temizleyin.

  İpu cu:
  Havluyu yüzünüzde hafifçe gezdirdikten sonra 60 saniye içinde nemlendirici uygulayın. Tamamen kurumamış cilt, nemi daha iyi emecektir.

  Pamuğa sürdüğünüz temizleme sütü ile makyajı temizleyin. Yüzeydeki kir ve makyaj ne kadar iyi temizlenirse, cilt ikinci aşamaya o kadar hazır olur.

  Yüzünüzü ıslatın, parmak uçlarınıza aldığınız fındık büyüklüğünde temizleyiciyi dışa doğru dairesel hareketler yaparak uygulayın. Bu, kiri ve yağı yumuşatır.

  T bölgesini temizlemek için çeneden başlayıp, urun ve tüm alın bölgesine doğru daha küçük daireler çizin. Böylece cildiniz daha derinlemesine temizlenir.

  Ilık suyu beş kere yüzünüze çarparak ürünü yüzünüzden temizledikten sonra nemli bir pamukla saç çizgisinde ve şakaklarda kalanları da temizleyin.