Zafer Tüzün Kimdir?

Konusu 'Hayat hikayeleri' forumundadır ve webkolik tarafından 29 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Zafer Tüzün Biyografi

  Zafer Tüzün Kimdir? Hakkında Bilgi


  Eski milİ futbolcularımızdan teknik direktör Zafer Tüzün 30 Ağustos 1962 tarihinde Eskişehir ilinde doğdu. Zafer Tüzün,Eskişehirspor ve Fenerbahçede oynadığı dönemlerde 100'ler kulübünde bulunan nadir futbolculardan biridir.Zafer Tüzün Futbola DSİ Bentsporda başlamış, Eskişehirspordaki başarısıyla Fenerbahçeye transfer olmuştur.
  Fenerbahçede oynarken 1986/87 sezonunda 1 Şubat 1987 tarihinde Eskişehirspor ile oynanan Zafer Tüzün 4-1 biten lig maçında dört penaltı kullanıp, dördünü de gole çevirmiştir.
  Zafer Tüzün bu alandaki rekorun sahibidir. Fenerbahçeden sonra Adana Demirspor, Sakaryaspor, Bakırköyspor, Kayserispor, yeniden Eskişehirspor, Denizlispor ve Diyarbakırspor formalarını giymiştir.

  Zafer Tüzün 9 kez Türkiye 18 Yaş Altı Millî Futbol Takımı, 2 kez Türkiye 21 Yaş Altı Millî Futbol Takımı ve 2 kez Türkiye Millî Futbol Takımı forması olmak üzere toplam 13 kez milli formayı giymiştır.

  Zafer Tüzün Teknik direktörlük kariyeri
  2000-01 sezonunun yaz transfer döneminde Eskişehirspor teknik direktörlüğüne getirildi ve bu mevkiide Mart 2001'e kadar görev aldı.17 Haziran 2011 tarihinde Eskişehirspor'da teknik danışman olarak görev almaya başladı.
  Günümüzde Zafer Tüzün Fotospor gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.