Zayıf Görünmenin Yolları

Konusu 'Kadının Not Defteri' forumundadır ve Elif tarafından 27 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin


  Giyinirken Zayıf Görünmenin yöntemleri

  Biliyorsunuz iyi görünmek sadece zayıflamaktan ibaret değildir. Doğru kıyafet seçimi ile daha ince ve daha zayıf görünmenin yolları da mevcut. İşte modacılardan daha zayıf görünmenizi sağlayacak öneriler..
  [​IMG]

  Kıyafet seçerken Kesim ve dikişileri inceleyin.Giysilerinizde, kare şekilli olanları veya vücudu saran modelleri tercih etmeyin. Bunların yerine hatları hafifce belli eden modelleri seçin. Elbiselerin dikişleri daha ön planda olsun.
  Gece mavisi, kahverengi veya siyah gibi tek tip renk koyu elbiseler giyinin. Ayrıca aynı rengin farklı tonlarını da birlikte giyebilirsiniz. Deniz mavisi, mercanİ bej gibi teninize iyi giden renkleri bulunan giysiler olabilir.

  Kumaşları da doğru seçmek gerekir. Ağır ve sert, yapışan kumaşlardan uzak durun. En iyi seçim hafif, yumuşak ve giydiğinizde vücudunuzdan kayan kumaşlardır.

  Vücut tipinize göre kıyafetinizi ayarlayın

  [​IMG]

  Geniş omuzlara sahipseniz vatka veya omuz aperatı kullanmayın. Kayık ve yuvarlak yakalı giysileri tercih etmeyin. Üst bedeninizi daha küçük göstermek için modaya uygun V yakalı elbiseler, V yakalı üst ve etek veya bol pantolonları tercih edeblirsiniz. Şayet üst küçük alt büyükse, yani armut vücutluysanız, boynunuzu kalın göstermeyen, omuzlarınıza uygun sizi dik gösteren kıyafetleri arayın.

  Büyük kalça ve basenleri kamufle etmek için, pileli, bel kısmı büzgülü rahat etek ve pantolonlar tercih edilebilir. Modaya uygun, düz çizgiler yan cepli ya da cepsiz modeller seçin. Basenleri küçük göstermek için beli düz yarım ya da dizden hafifçe aşağıda pantolonlar arayın. Daha uzun ve zayıf görünüm için pantolonunuz ya da eteğiniz yere değecek kadar uzun olmalı.

  Basenlerinizi daha fazla kamufle etmek için etek ve pantolon giydikten sonra kalçalarınızı örtecek kadar uzun bluz ya da bluzunuzun üzerine hjafifi dantel ya da örgü tunikler giyebilirsiniz. Kalçalarınızdan aşağısının çok fazla uzun olmamasına dikkat edin.