Zayıflamak İçin Jimnastik Hareketleri

Konusu 'Kadının Not Defteri' forumundadır ve Lavinia tarafından 14 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. Zayıflamak İçin Egzersizler

  Zayıflatan Jimnastik Hareketleri

  Zayıflamak için aşağıda gördüğünüz egzersiz hareketlerini uygulayablirsiniz.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Ayrıca şu hareketleri de uygulayabilirsiniz.

  Step Aerobik

  Zayıflama egzersiz hareketleri içinde en efektif olanı step aerobiktir. Step aerobik sizin bir saat içinde 800 kalori yakmanızı sağlayabilir. Step aerobik egzersizleri kalça, bacaklar ve merkez bölgeyi çalıştırır ki bu bölgeler de kadınların en çok çalıştırmak istediği bölgelerdir.

  Yürüyüş

  Yürüme egzersiz hareketleri arasında belki de en kolay olanı. En çabuk zayıflamanızı sağlayan egzersiz hareketi olduğunu söyleyemeyiz ancak gün içinde en rahat yapabileceğiniz egzersiz yürüyüştür. İş başında olsanız dahi ofisin içinde küçük turlar atabilirsiniz. İnanın bu bile sizin fazladan kalori yakmanızı sağlayacaktır. Bir saat yürüyerek 300 kalori yakmanız mümkün.

  Kürek

  Kürek çekmek özellikle erkekler tarafından çok sık tercih edilen bir zayıflama egzersiz hareketi. Bayanlar tarafından da sık sık yapılan bu zayıflama egzersiz hareketi tüm vücudu çalıştırdığı için belki de en etkili egzersizlerden bir tanesidir. Bu egzersiz aletini kullanarak bir saatte 700 kalori yakmanız mümkün. Kürek aletini pek çok spor salonunda bulabilirsiniz