Zayıflamak için pratik bilgiler istermisiniz?

Konusu 'Sağlıklı Yaşam' forumundadır ve Mira tarafından 28 Mart 2014 başlatılmıştır.

 1. Mira

  Mira Moderatör Yönetici

  Zayıflamak için pratik bilgiler

  Kilo vermek istiyorsanız aşağıdaki önerileri pratik bilgileri dikkate almanız istediğiniz kiloya ulaşabilmeniz için size çok faydalı olacaktır.

  Öncelikle sabahları uyandığınızda ilk işiniz aç karnına bir kaç bardak su içmeniz olsun.Suyun içine elma sirkesi konursa daha iyi sonuç alabilirsiniz.Ayrıca Günde 3 litre kadar su içmeli. Normalden fazla su içmemeli. Kalb ve böbrek hastaları ve bazı kimselere fazla su zarar verir bunu dikkate alarak aşırıya kaçmayın sakın.

  Kahvaltıda 1 adet yumurta yemek tok kalmak açısından oldukça önemlidir. Çocuklarımız ve kendimiz için kahvaltıda 1 adet yumurta tüketmeliyiz.Unlu, şekerli ve yağlı gıdalardan uzak durmalı. Çavdar ekmeği yemeli. Bulunmadığı zaman kepekli ekmek yenebilir.Baklagilleri, sebze ve bazı meyveleri bol yemeli, şekerli meyveleri az yemeli. Meyveleri yemeklerden önce yemeli. Günde bir elma yemeyi ihmal etmemeli.

  Akşam yemekleri hafif olmalı, çünkü gece enerji sarfı az olur.Her gün bir elma ve haftada bir balık yemeli.Hareketli olmalı, enerji veren işlerde çalışmalı, bu mümkün olmazsa, bol egzersiz yapmalı. Hızlı yürümek de bir egzersizdir. İlk 20 dakikasından sonra vücuttaki yağ dokusu harcanır. Bunun için yapılan egzersiz 20 dakikadan fazla sürmelidir.Sağlık için sıvı yağları tercih etmeli, ama zayıflamak için bütün yağları az yemelidir. Margarini hiç eve sokmamalı. Çünkü margarin, sıvı bitkisel yağların ve balık yağlarının, hidrojenlenip katılaştırılmasından elde ediliyor. Margarin, beden sıcaklığında erimiş hâle gelmiyor. Zerreler hâlinde dağılmış olmadığından mide ve bağırsaklarda, taş parçaları gibi katı kalıyor, yüzeylerinden aşınarak hazmı güçleşiyor. Bu bakımdan margarinden uzak durmalıdır.

  Sirke, limon gibi ekşi şeyler, zayıflamaya yardımcı olurlarsa da, iştah açıcı olduğu için, fazla yemek yemeye sebep olabilir. Sofradan kalkarken sirke içilebilir.Bütün zayıflama metotları diyetle beraber olursa istenen neticeyi alabilirsiniz.

  zayiflamak-isyiorsaniz-.jpeg