Zayıflamak İçin Psikolojik Destek

Konusu 'Sağlıklı Yaşam' forumundadır ve Yavuz tarafından 19 Ekim 2012 başlatılmıştır.


 1. Zayıflamak İçin Psikolojik Destek Ve Yardım

  Kesin Zayıflamak İçin Psikolojik Destek Şart Mı

  Zayıflamak isteyen bireylerin ilk önce iradelerinde güçlü bir istek ile beyinde karlılık gösterip kesin bir başlangıç için psikolojik olarak kendilerini hazırlamaları gerekmektedir. Bunun için diyet uzmanlarından psikolojik destek alabilecekleri gibi, kendi kedilerinide süreç içerisinde duygusal olarak hazırlayabilirler. Kesin zayıflamayı kafaya koymuş olan kimselerin hedeflerine odaklanarak gerekli malzeme ve şartları oluşturarak işe başlayabilirler. Kalıcı zayıflama sağlamak için alınabilecek psikolojik destek maddelerini şöyle sıralayabiliriz.

  1- Zayıflamanın kendi bünyesi için ne kadar yararlı olduğu hakkında bilgi alınmalıdır.

  2- Zayıflamanın hangi yollardan yapılacağı ne gibi diyet ve sporların yapılacağı araştırılmalıdır.

  3- Sadece bir program ile zayıflamak mümkün olmayacağından kendi bünyemize uygun diyet listesi, egzersiz ve spor programını periyodik çizelge halinde yazırlamalıyız.

  4- Hazırlamış olduğumuz programı uygulayacağımız istikrarlı arkadaşlar belirlemeli ve konu üzerinde sürekli fikir alış verişi yapmalıyız.

  5- Almış olduğumuz faydalı sonuçları not etmeli ve diyeti bozduğumuzda oluşan zararlar ile karşılaştırarak ders çıkarmalıyız.

  Sağlık ve mutlu bir yaşam için kararlı ve programlı olmayı alışkanlık haline getirmeliyiz. Kronik hale gelmemiş kilo ve bazı sağlık sorunlarını düzenli beslenme ve spor ile yeneceğimiz muhakkaktır. Bu programları uygularken eşimiz çocuğumuz aile bireylerimizin destkleyici motive edici yaklaşımlarını istemeliyiz. Zinde bir vücut hayatı en her hali ile güzel yaşıyor bunu unutmayalım. kolay gelsin. Ywx
  [​IMG]
   


 2. Cevap: Zayıflamak İçin Psikolojik Destek

  düşünce gücü ile zayıflamanın yöntemi varmı?!)