• 2 sene önce
  • 0 Yorum
  • 556 Görüntülenme

Fotoğrafınızı sanat eserine dönüştürün!

Fotoğrafınızı sanat eserine dönüştürün

Fotoğrafınızı Sanat Eserine Dönüştürün.

Akıllı telefonunuzdaki fotoğrafları 10 dakika içinde âdeta bir sanat eserine dönüştüren uygulama Pikazo, biri yazılımcı diğeri tasarımcı iki arkadaş Noah Rosenberg ve Karl Stiefvater tarafından, Google’ın 2015 yılının Temmuz ayında kullanıma açtığı yapay zekâ grafik işleme platformu Derin Rüya Jeneratörü’nün alt yapısı kullanılarak geliştirildi.Çektiğiniz ya da yüklediğiniz basit bir görüntüyü bile korteks simülasyonuyla ünlü tablolara benzeyen temalarla harmanlayan Pikazo, 10 dakikalık bir zaman içinde fotoğrafınızı işleyerek paylaşmaktan zevk duyacağınız sonuçlar ortaya çıkarıyor.

Fotoğrafınızı Sanat Eserine Dönüştürün!..

Akıllı telefonların profesyonel fotoğraf makineleri ile kıyasıya yarışa girdiği günümüz dünyasında, filtreleme ve ince ayarlarla fotoğrafları harika bir görünüme kavuşturan uygulamalardan çok daha fazlasını isteyen kullanıcılar için geliştirilen uygulama, kaynak görüntü üzerinde hiçbir ayarlama yapmadan görüntüyü ayrı bir simülasyonda ünlü tablolara benzer temalarla harmanlayarak yepyeni bir görüntü oluşturuyor. Uygulama, Android uyumlu sürümü henüz geliştirilmediği için şimdilik sadece iOS işletim sistemi kullanan cihazlara yüklenebiliyor. Türkçe dil desteği de olan Pikazo Apple Store’larda 7,99 TL’ye satılıyor.

Fotoğrafınızı sanat eserine dönüştürünTelefonunuzdaki fotoğrafları sadece 10 dakika içinde  bir sanat eserine dönüştüren bu uygulama  filtreleme ve ince ayarlarla fotoğrafları harika bir görünüme kavuşturuyor. Görüntü üzerinde herhangi bir ayarlama yapmadan görüntüyü ayrı bir simülasyonda ünlü tablolara benzer temalarla harmanlayıp yeni ve bambaşka bir görüntü oluşturuyor.Bu sistem aslında büyük oranda Google’ın Deep Dream Generator projesine dayanmaktadır. Kısa bir sürede büyük ilgi gören bu proje, grafik konusunda çalışan ve farklı projeler üreten birçok kişiye ilham kaynağı oluyor.

http://techsday.com/how-pikazoturns-your-photos-into-magic

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar