• 2 sene önce
  • 0 Yorum
  • 503 Görüntülenme

Fotoğraflarınızı depolamanın en iyi yolu

Fotoğraflarınızı depolamanın en iyi yolu

Fotoğraflarınızı depolamanın en iyi yolu

Ercan Erciyes ve Semih Hazar adlı iki girişimcinin Türkiye’de kurduğu ve daha sonra İTÜ GATE desteğiyle Chicago’ya taşınan Monument, akıllı fotoğraf depolama ve yönetme cihazı Monument’i geliştirdi. İlk bakışta standart bir harici diskten farklı görünmeyen cihaz, gelişmiş yapay zekâ algoritmaları sayesinde fotoğrafları depolamakla kalmıyor zamana, mekâna, kişilere ve içeriğe göre gruplandırarak kullanıcıya örneğin “deniz kenarı”, “tatil”, “annem” gibi anahtar kelimelerle arama imkânı sağlıyor. Özellikle çok seyahat eden ve fotoğraflarını başkaları ile paylaşmak isteyen kullanıcılar için geliştirilen cihaz, iOS ve Android ile uyumlu uygulaması sayesinde fotoğrafların Wi-Fi üzerinden kolaylıkla aktarılmasını sağlıyor. Cihaza takılan SD kartın içeriği de, kullanıcının uygulama üzerinden onay vermesi halinde doğrudan cihazın hafızasına aktarılıyor.

Fotoğraflarınızı depolamanın en iyi yolu

Standart bir harici diskten farklı görünmeyen bu cihaz, gelişmiş yapay zekâ algoritmaları sayesinde fotoğrafları depolamakla kalmıyor aynı zamanda, mekâna, kişilere ve içeriğe göre gruplandırarak kullanıcıya bazı anahtar kelimelerle arama imkânı da  sağlıyor. Özellikle çok seyahat eden ve fotoğraflarını başkaları ile paylaşmak isteyen kullanıcılar için geliştirilen cihaz, iOS ve Android ile uyumlu uygulaması sayesinde fotoğrafların Wi-Fi üzerinden kolaylıkla aktarılmasını sağlıyor. Cihaza takılan SD kartın içeriği de, kullanıcının uygulama üzerinden onay vermesi halinde doğrudan cihazın hafızasına aktarılıyor.Cihazda depolanan fotoğraflar akıllı telefonlarda, tabletlerde ve hatta bir HDMI kablosu sayesinde televizyon ekranında görüntülenebiliyor. Asıl amaçları bu akıllı sistemi kullanıma sunmak olan girişimciler, cihazı sabit bir disk ile satışa sunmadıkları için her kullanıcı kendi istediği kapasitede bir disk kullanarak fotoğraflarını yedekliyor. Özel yazılımı ve donanım tasarımı ile yeni nesil bir depolama çözümü olarak sunulan cihazın satış fiyatı 209 dolar.
Fotoğraflarınızı en iyi şekilde depolamak için; http://connect.dpreview.com/ post/4866644432/monument-is-anintelligent- personal-photo-storage-device

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar