• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 827 Görüntülenme

Galaxy Gear Özellikleri ve Fiyatı

Samsung\’un akıllı saati Galaxy Gear, giyilebilir teknoloji ürünlerinden. Bu saatin yapabildiklerini öğrrendiğinizde çok şaşıracaksınız! Galaxy Gear kullanıcılarına benzersiz, entegre bir mobil deneyim vaat etmesiyle giyilebilir teknolojide çığır açacağa benziyor.

Samsung Galaxy Gear\’ın özelliklerinden bahsedecek olursak; saat 1.63 inç Super AMOLED ekrana  ve 1.9 MP BSI sensörü barındıran bir kameraya sahip. Galaxy Gear sürekli bağlantıda kalmanızı sağlar. Bu sayede sizi metin mesajları, e-postalar ve çağrılar hakkında bilgilendirir. Gear ile mesajların önizlemesini görüntüleyebilir ve mesajları okuyup göz ardı edebilirsiniz. Bir e-posta uyarısı aldığınız zaman Galaxy Note\’unuzu Galaxy Gear\’a yaklaştırarak akıllı görüntüleme özelliği sayesinde e-postayı Galaxy Note 3\’te görüntüleyebilirsiniz. Galaxy Gear\’da bulunan dahili hoparlör sayesinde telefonu elinizde tutmadan görüşmelerinizi yapabilirsiniz. Galaxy Gear ile gelen aramalara yanıt verebilir, mesaj yazabilir, yeni takvim girişleri yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

Galaxy Gear\’da bulunan  Hatıra Kamerası özelliği sayesinde fotoğraf ve video kaydedip daha sonra telefonunuz aracılığıyla sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz. Sesli Hatıra özelliği sayesinde de sesli kayıt yapabilirsiniz. Bu kayıtları Galaxy Note 3\’e gönderebilirsiniz.

Telefonunuzdan 1.5 metre uzaklaştığınız zaman Otomatik Kilit özelliği sayesinde telefonunuzun ekranını kilitler ve yabancı kişilerin telefonunuzu kullanmasını engeller. Telefonunuz kaybolduğu zaman Telefonumu Bul özelliği sayesinde alarmı çaldırarak telefonunuzun nerede olduğunu bulmanıza yardımcı olur.

Adımölçer görevi de gören akıllı saat Galaxy Gear ile attığınız adım sayısı, yaktığınız kalori miktarı vekat ettiğiniz mesafeyi takip edebilirsiniz.

Samsung Galaxy Gear size saatin ön yüzünü kişiselleştirme olanağı sağlayan birbirinden farklı arayüzlere sahip. Ayrıca daha fazla uygulama yüklemek için Samsung Apps\’i ziyaret edebilirsiniz.

Samsung Galaxy Gear Türkiye\’de Ekim ayında  799 TL fiyat ile satışa sunulacak. Cihazın kahve grisi, jet siyah, yulaf beji, vahşi turuncu, limon yeşili ve gül sarısı renk seçenekleri bulunuyor.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar