• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 864 Görüntülenme

Galaxy s4 Amerikada ne kadar

Galaxy S4 daha piyasaya çıkmadan önce fiyatı ile ilgili haberler yayılmıştı. Samsung’un Apple ile olan rekabetinde cihazın fiyatları fena bir yarış içerisinde olduğu bir gerçek. Galaxy S4 Amerika’daki fiyatına bakarsak, 16 GB hafızalı Galaxy S4  580 dolar ( 1055 TL) civarındadır. Aynı hafızadaki iPhone 5’in fiyatı ise 649 dolar ( yaklaşık 1185 TL) kadar. Çünkü eyaletlere göre değişen TAX yani vergiler bu fiyatların üzerine ekleniyor.

Avrupa’da ise, Amazon Almanya’da ön sipariş almaya başlamıştı ve 16 GB’lık siyah renkli Galaxy S4’ün fiyatını 650 Euro (yaklaşık olarak 1500 TL) olarak belirledi. Bu büyük bir ihtimalle tüm Avrupa’da da bu fiyatla satılacağına işaretti.. Bu durum Samsung’un HTC One ve Sony Xperia Z ile  ciddi bir rekabette olduğunun bir  göstergesidir.

Gelelim şimdi Türkiye’ye.. Avea ve Vodafone’un,GSM operatörlerinin belirlediği fiyatlar genelde “taksit” seçenekli ve 2 bin TL’nin çok üstünde.Ancak ABD ve Avrupa fiyatlarına bakıldığında ise Galaxy S4’ün peşin satış fiyatının piyasaya çıktıktan birkaç ay içinde 2 bin TL seviyesinin altında olduğu gözleniyor.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar