• 5 ay önce
  • 0 Yorum
  • 238 Görüntülenme

Geleceğin akıllı otel odaları nasıl olacak?

Geleceğin akıllı otel odaları nasıl olacak?

Geleceğin akıllı otel odaları

Gelecek 50 yıl içerisinde standart bir otelde robot hizmetlilerden, 3 boyutlu yazıcılara, rüya makinelerinden kişiye özel menülere kadar teknolojinin tüm nimetleri kullanımda olacak. Bu yazıyı okumaya başlamadan önce bugüne kadar çıktığınız iş gezileri ya da tatillerde kaldığınız en güzel oteli gözünüzün önüne getirin. Hemen erkesin aklında aşağı yukarı aynı şeyler beliriyordur.

Geleceğin akıllı otel odaları nasıl olacak?Şahane manzaralı, güzel döşenmiş odalar, lezzetli yemekler, her isteğinize cevap veren deneyimli bir personel… Peki gelecek 50 yıl içerisinde açılacak otellerin, gelişen teknolojiyle birlikte bu yaşadığınız deneyimlerin hepsini geride bırakacak bir lükse sahip olacağını söylesek… Ünlü tatil sitesi Hotels. com’un yöneticileri, Küresel Gelecek Enstitüsünden Doktor James Canton’la birlikte, 2060 yılında otellerin müşterilerine sunacağı hizmetler konusunda bir öngörü dosyası hazırladı. Rapora göre yakın gelecekte otel işletmeleri, müşterilerine son derece ‘kişiselleşmiş’’ bir tatil deneyimi sunmayı planlıyor. İşte o araştırmadan Geleceğin akıllı otel odalarından öne çıkan bazı özellikler:

Geleceğin akıllı otel odaları nasıl olacak?

ROBOT HİZMETLİLER
Otelde, müşterilerinin istek ve beklentileri doğrultusunda programlanabilen otonom robotlar hizmet verecek.

3 BOYUTLU YAZICILAR
Tatile çıkarken bavul hazırlamak tarih olacak. Her odada bulunan 3 boyutlu yazıcılar, ayakkabı, giysi, ilaç, elektronik eşya gibi aklınıza gelen her türlü ihtiyacınızı basmanıza imkan verecek.

RÜYA MAKİNELERİ
Geleceğin akıllı otel odaları nasıl olacak?Geleceğin otel odası, size konforlu bir uykunun yanı sıra, dilediğiniz rüyayı görmeniz konusunda da yardımcı olacak. Gelişen nöroteknoloji yardımıyla inşa edilen rüya makineleri sayesinde müşteriler görmek istedikleri rüyayı uykuya dalmadan tasarlayabilecek.

İKİNCİ NESİL SPA
Oteller, müşterilerine DNA analizleri üzerinden hazırlanacak özel spa programları sunacak. Program kapsamında müşterilere genetik ilaç tedavileri ve hastalık önleyici ilaçlar sunulacak.

KİŞİYE ÖZEL MENÜ
Oteller, yine DNA analizini ve sağlık durumunuz üzerinden size özel yemek seçenekleri sunacak. Tasarım gıdalar damağınıza olduğu kadar sağlığınıza da hitap edecek.

Geleceğin akıllı otel odaları nasıl olacak?

Geleceğin akıllı otel odaları nasıl olacak?

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar