• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 990 Görüntülenme

Gmail ile nasıl SMS gönderilir

Gmail’in geçtiğimiz günlerde SMS hizmeti devreye girdi.  Bu hizmetle cep telefonunuz olmasa bile dilediğiniz kişiye kısa mesaj gönderme imkanına sahip olabiliyorsunuz. Gmail’in bu uygulamasından faydalanmak için neler yapabileceğiniz konusunda gerekenleri adım adım anlatacağız. Bilgisayarınız ve internet bağlantısı varsa Google hesabı ile SMS gönderebiliyorsunuz. Yapılması gereken adımlar oldukça basit, ilk önce bir Gmail hesabı alın ve sol menüyü kullanarak SMS göndermek istediğiniz kişiyi seçin.

Mesaj göndermek istediğiniz kişiyi seçtikten sonra üstüne tıkladığınızda açılan menüden SMS Gönder butonuna tıklayın.. Daha sonra karşınıza SMS gönderebileceğiniz kişinin cep telefonu numarasını gireceğiniz bir form çıkacak. Burada dikkat etmeniz gereken numara girerken başına O “sıfır¨ koymayın. Numarayı tamamladıktan sonra Kaydet butonuna tıklıyorsunuz.Bir sonraki pencere ise SMS yazma ekranıdır. burada SMS Kredinize bakabilirsiniz. Herkes için  50 SMS’lik bir kapasite bulunmaktadır. Attığınız SMS’ler bir adet düşerken size gönderilen mesajlardan da bir puan kazanacaksınız.Mesajımızı yazdıktan sonra da giriş butonuna tıkladığınızda mesajlar doğrudan alıcıya gidiyor. Gönderdiğimiz kişi  gelen SMS’e cevap gönderebiliyor ve bu cevaplar bizim Gmail’de açtığımız pencere içerisinde görülebilmektedir.

SMS ücreti: Google bu hizmeti kullandığınız için sizden ücret almaz. Ama bir mobil cihazdan Google Sohbet’e gönderilen SMS’ler için mobil iletişim sağlayıcılarının standart ücretleri uygulanır. Ayrıntılara görmek için  mobil iletişim sağlayıcınızdan ücret tarifesine bakabilirsiniz..

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar