• 2 sene önce
  • 0 Yorum
  • 756 Görüntülenme

Google Haritalar’a çevrimdışı navigasyon özelliği geldi!

Google’ın en popüler hizmetlerinden bir tanesi hiç kuşkusuz Haritalar’dır. Google bu hizmetini geliştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yaz aylarında Google Haritalar’a çevrimdışı navigasyon özelliğinin ekleneceğinden bahsediliyordu. Bu özellik bugün Android kullanıcılarının kullanımına sunuldu.

Android kullanıcıları bugünden itibaren Google Haritalar’da çevrimdışı olarak arama yapabilecek ve navigasyon özelliğini kullanabilecek. Fakat kullanıcıların bu özelliği kullanabilmeleri için öncelikle çevrimiçi olarak bulunduğu bölgenin harita paketini indirmesi gerekiyor.

Peki kullanıcılar bunu nasıl yapacak?

Kullanıcılar Haritalar uygulamasında bulundukları bölgenin ismini yazıyor ve normal bir şekilde gezinmesini yapıyor. Daha sonra yukarıda “Bu alanı indirmek ister misin?” yazan mavi bir buton çıkacak. Kullanıcılar bu butona bastıkları zaman bu bölgeyi telefonlarına indirecekler. Böylece uygulamayı çevrımdışı olarak da kullanabilecekler.

Android kullanıcıları Google Haritalar’ın beklenen bu özelliğine kavuşurken iOS kullanıcılarının ne zaman bu özellikten yararlanmaya başlayacağı bilinmiyor. Bu konuda kesin bir tarih verilmese de “yakında” denildi.

Google Haritalar’ın bu yeni özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar