• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 950 Görüntülenme

Göz altı morlukları için ne yapmalı

Uyku düzenindeki sorunlar bizleri kötü yönde etkiliyor. Genetik faktörleri de düşününce gözaltlarında oluşan mor halkalar kaçınılmaz bir hal alıyor.

Eğer gözaltı morluklarından şikayet ediyorsanız bu önerileri dikkate almanızda fayda var:

Renkli gözaltı kapatıcısı kullanın

Farklı tonları bulunan bir kapatıcı paleti sayesinde teninize uygun ve gözaltı halkalarınızı tam olarak örten bir ürün bulabilirsiniz.

Krem gözaltı kapatıcısı tercih edin

Krem gözaltı kapatıcılar hem daha kolay yayılıp topaklaşmayı önler hem de gözaltı halkaları çok iyi kapatır.

Kapatıcınızı özellikle sorunlu bölgeye uygulayın

Gözaltı kapatıcısını uygularken önceliği mor halkalara vermelisiniz. Kapatıcıyı bütün gözaltına sürmektense sadece sorunlu bölgeye sürmeniz daha faydalı olacaktır.

Kapatıcınızı daha açık tonda seçin

Buğday veya esmer tenliyseniz bu yöntemi de uygulayabilirsiniz: Kapatıcınızın rengi fondöteninizden daha açık olursa mor halkaları daha kolay gizleyebilirsiniz.

Bitkisel yollara başvurun

Çiğ patates, papatya çayı poşetleri ve salatalık düzenli olarak kullanıldığı zaman yarar sağlayabilir fakat yine de mucizevi bir sonuç beklemeyin.

Bol bol su, C ve E vitaminli yiyecekler tüketin

Su cildin daha dinç ve genç görünmesini sağlar. Suyu sabahtan akşama doğru azaltarak içmeye özen gösterin. Çünkü akşam ve gece içtiğiniz fazla su ertesi gün gözaltı şişliklerine neden olabilir. C ve E vitamini içeren sebze ve meyveleri tüketmen gözaltını morluklarını azaltmada birebir!

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar