• 2 sene önce
  • 0 Yorum
  • 952 Görüntülenme

Göz altı morlukları nasıl geçer?

Günümüzde kadınların en önemli sorunlarından bir tanesi de gözaltı morlukları. Düzensiz yaşam tarzı, genetik faktörler, kötü beslenme, uykusuzluk, hormonlar gibi birçok nedenden dolayı oluşan gözaltı morlukları yüzde yorgun bir görünüm oluşmasına sebep oluyor. Bazı makyaj hileleriyle bu morlukları azaltmanız mümkün.

Güneş kremi

Göz çevrenizdeki deri çok incedir. Bu nedenle güneşle temas ettiği zaman cilt kanserine ve hiperpigmentasyona neden olabiliyor. Göz çevresinde kullandığınız kremi koruma faktörlüolanlardan tercih etmelisiniz.

Makyaj temizleyicisi

Göz kalemini çıkarmak için gözünüzü ovaladığınız zaman mor halkalar oluşabilir. Göz makyajı temizleme yağları kullanırsanız makyajınız yumuşar ve gözlerinizi daha az ovalarsınız.

Soğuk su

Yüzünüzü sıcak suyla yıkarsanız gözaltı torbalarınızın daha görünür olmasına sebep olursunuz. Ayrıca morluklar da çoğalır. Bu durum yüzünüze buhar banyosu uyguladığınızda da geçerlidir.

Aydınlatıcı kremler

Göz çevresini aydınlatıcı bir krem alırsanız içeriğinde kojik asit, arbutin, C vitamini, papatya özü ve meyankökü özlerinin bulunmasına dikkat edin. Çünkü bunlar meanin üretimini azaltırlar.

Retinol

Retinol içerikli göz çevresi ürünlerini kullanabilirsiniz. A vitamini pigment üretimini düene sokar. Ayrıca kolajen üretimini arttırır ve böylece cildin eşit renkte görünmesini sağlar. Bu kremleri kullanırken miktarına dikkat etmelisiniz. Çünkü bu kremler çok kullanıldığında göz çevrenizde tahriş olmuş halkalar bırakabilirler.

Kapatıcılar

Kapatıcılar gözaltı morlukları için hızlı bir çözümdür. Kremsi yapıda ve katı formda olan kapatıcıları kullanırsanız gözaltı morluklarınızı daha iyi gizleyebilirsiniz. Ancak kapatıcı tercihinizi ten renginize uygun yapmaya dikkat etmelisiniz. http://www.webokur.net/goz-alti-morluklari-nasil-gecer/ http://www.webokur.net/goz-alti-morluklari-nasil-gecer/Sarı renkli kapatıcılardan kaçının!

Kirpik kıvırıcı

Kirpikleriniz kıvrık olduğu zaman gözaltlarınıza gölge düşmez. Böylece gözleriniz daha açık görünür ve morlukların yüzünüze verdiği yorgunluk ifadesi azalır.

Göz kalemi

Gözlerinizin içine açık şeftali tonlarında kalem çekerek gözlerinizi aydınlatabilir ve gözaltı morluklarınızın daha az görünmesini sağlayabilirsiniz.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar