• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 648 Görüntülenme

GTKabin Nedir?

GTKabin açılımı Geliyoo Teknoloji Kabini.. Geliyoo Bilişim\’in bir çalışması olan GTKabin sayesinde günlük acil işlerinizi halledebileceksiniz. GTKabin telefon kulübesi şeklinde tasarlanmış ve bankamatik, fokunmatik ekranlı bilgisayar, yazıcı, navigasyon gibi teknolojik araçları içerisinde barındırıyor. İnternete erişimin sağlanabileceği bu kabin sayesinde kolaylıkla işlerinizi halledebileceksiniz! GTKabin\’in şehir merkezlerine ve kalabalığın yoğun olduğu bölgelere konulması hedefleniyor. Bu kabin acil çıktı veya acil online işlem gerçekleştirmesi gereken kişilere kolaylık sağlaması amacıyla tasarlanmış.

 

 

GTKabin\’in genel özelliklerini aşağıda okuyabilirsiniz.

İnternet Erişimi: Kabinde internet erişimi Geliyoo Browser internet tarayıcısı ile sağlanacak. Arama motoru olarak da Geliyoo arama motoru hizmet verecek. Bunun yanında diğer arama motorları da kullanılabilecek.

Yazıcı İmkanı: A3 ve A4 boyutlarında renkli veya siyah-beyaz çıktı alınabilecek.

Navigasyon İmkanı: Harita üzerinde bulunduğunuz nokta otomatik olarak gösterilecek. Gitmek istediğiniz adres hakkında yol bilgisine ulaşabileceksiniz. Ayrıca harita ve yol tarifini çıktı olarak alabileceksiniz.

Akıllı kart ve GSM Operatörleri İşlemleri: Şehirlerde ulaşım için kullanılan akıllı kartların dolumu GTKabin\’de yapılabilecek. Ayrıca GSM Operatörlerine TL ya da dakika yüklemesi de yapılabilecek.

İletişim Özelliği: Kabin içerisinde acil hatların aranabildiği telefon olacak. Ayrıca madeni para ile çalışan bir telefon da bulunacak.

Güvenlik Robotu Özelliği: GTKabin yüksek çözünürlüklü kameralar ile donatılmış olacak. 7/24 kayıt ve bildirim yapma özelliği sayesinde güvenlik robotu olarak hizmet verecek.

Tapu ve Kadastro Envanterleri: Kullanıcılar kendilerine ait Tapu ve Kadastro envanterlerini elde edebilecek. Belirlenen bölgelerdeki Tapu haritaları sisteme işlenerek global bir arşiv oluşturulacak. Bu sayede arsa, ev gibi gayrimenkullerin satışında kolaylık sağlanacak.

Firma Rehberi – İletişim Bilgileri: Şirketlerin kaydı veri mezkezine işlenecek ve o bölgede ya da yakın bölgelerde bulunan işletmelerin yeri kullanıcılar tarafından kolaylıkla öğrenilecek.

Engelsiz Erişim Özelliği: GTKabin engelli vatandaşlara hizmet verebilecek tek kişilik tekerlekli sandalye ile giriş imkanı olan, ekran ve klavye erişimi kolaylıkla sağlanabilecek şekilde dizayn edilmiştir.

GTKabin\’de ayrıca online bankacılık işlemleri de yapılabilecek. Bunun için benzersiz güvenlik önlemleri alınacak. Bu ve bahsedilen bütün özellikler hızlı fiber internet altyapısıyla hizmet sağlayacak. ayrıca özel firewall sitemleri kullanılacak.

GTKabin için bir kart üretilerek kapılarda bulunan optik okuyucular sayesinde kapıların kontrol altında tutulması sağlanacak. Kullanıcılar bu karta TC kimlik numarası ile birkaç TL karşılığında sahip olabilecekler.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar