• 2 sene önce
  • 0 Yorum
  • 938 Görüntülenme

Güneş Işınlarının Cilt Üzerindeki Etkileri

Güneş ışınları deniz suyunun 30 metre altına kadar ulaşabiliyormuş. Denizin 30 metre derinine ulaşan güneş ışınları aceba insan derisi üzerinde nasıl bir etki yapar hiç düşündünüz mü?

Dermatologların önerisi her gün hava ister güneşli olsun ister bulutlu en az 50 faktörlü koruyucu krem kullanılması gerektiği yönünde. Bronzlaşmak için yapay yöntemler kullanmak yerine bronzlaştırıcı kremler kullanmak yerinde olur. Çünkü bronzlaşmak için gidilen salonlarda kullanılan ışınların güneş ışınlarından daha da sağlıklı olduğu söylenemez.

Cildinizin parlak ve ışıltılı görünmesi için haftada bir kez keselenin. Böylece ölü derilerden kurtulacak ve sağlıklı bir cilde kavuşacaksınız. Yaz boyunca kese yapmaya yada yaptırmaya özen gösterin.

Yaz aylarında daha da dikkat etmemiz gereken bir nokta da şudur: Cildi nemlendirmek… Özellikle Ramazan ayında cildi nemlendirmeye özen göstermek gerekir. Yaz aylarında açlık ve susuzluk ile birlikte cildimizde nem kaybetmeye başlar. Uzun sıcak yaz aylarında cilde iyi gelen özellikle aloe vera özlü nemlendiriciler kullanmaya özen gösterin.

Çabucak bronzlaşayım diyerek güneş altında uzun süre kalmak, güneşlenirken uykuya dalmak cildin en büyük düşmanıdır. Yanlış zamanlarda uzun süre güneş altında korunmasız kalmak ciddi hastalıklara davetiye çıkarabilmektedir.

Cildinizin sağlığı için güneşle mücadelede bol su tüketmeye de özen gösterin çünkü su cildin en iyi dostudur. Yeterli su alımı toksinlerin atılmasını sağlar. Günde Sekiz bardak su içmek cildin doğru su seviyesini yakalamanızın tek yoludur.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar