• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 987 Görüntülenme

Halsizliğe iyi gelecek şeyler

Halsizlik birçok insanın temel sorunlarından bir tanesidir.  Eğer bu halsizliğin sebebi bir hastalık değilse birkaç öneriyle halsizlik sorununun önüne geçebilirsiniz. Şimdi bu önerilerden kısaca bahsedelim..

Her gün mutlaka kahvaltı yapmalısınız. Güne kahvaltısız başlamak aşırı yorgunluğa sebep olur. İnsan vücudu uyurken bile enerji kaybeder. Kaybedilen bu enerji kahvaltı ile geri kazanılmalıdır.

Her sabah on beş dakika ya da yarım saatinizi spor yapmaya ayırın. Sabahları yürüyüş ve spor yapın. Uyandığınız zaman kan dolaşımınızın biraz hızlanması sersemliğin üzerinizden atılmasını sağlayacaktır.

Suyun yaşantımızdaki önemi oldukça büyüktür. Bu nedenle bol bol su tüketin. Su enerji sağlar ve daha dinç hissetmenize yardımcı olur. Her gün 2 litre su tüketmeye çalışın. 2 litre olmasa da 1-1.5 lite su mutlaka tüketin.

Geceleri aşırı yemek tüketmeyin ve erken yatmaya başlayın. Yatmadan önce 15 dakika kadar egzersiz yapın. Yoga ve plates tavsiye edilmektedir.

2-3 saatte bir yemek yiyin. Ara öğün olarak düşünebilirsiniz. Aşırı tüketmemek şartıyla bisküvi, tatlı gibi yiyecekler tüketebilirsiniz.

Stresten uzak durmaya çalışın. Beyniniz ne kadar rahat olursa, o kadar enerjik olursunuz.

Günde bir fincan kahve tüketebilirsiniz.

Bunlar sizi daha enerjik hissettirecektir. Eğer bunları 1 hafta uyguladıktan sonra da halsiz hissederseniz bir doktora görünüp halsizliğin altında yatan nedeni öğrenmenizde yarar var..

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar