• 9 ay önce
  • 0 Yorum
  • 454 Görüntülenme

Hangi temizlik ürünlerini kullanalım?

Hangi temizlik ürünlerini kullanalım?

Hangi temizlik ürünlerini kullanalım?

Temizlik yapmak zor bir zanaattır denilir. İster ev hanımı ister çalışan bir hanım veya erkek olun hiç fark etmez bu durum. Temizlik yapmak aynı zamanda emek ister, güç ister ve en önemlisi sabır ister… Tüm bunların yanı sıra sünger ister, deterjan ister vesaire vesaire… Market reyonlarında rengarenk ambalajlarla göz dolduran parlatıcı, yumuşatıcı; yağ, kireç, pas çözücü gibi yüzlerce ürün varken bunların hepsine sahip olmak asla temiz bir eve sahip olacağımız anlamına gelmiyor. Çünkü kullandınız ürünlerin kimyasal içerikleri ne kadar az olursa sağlık açısından daha az zarar görmüş oluyorsunuz.

Hangi temizlik ürünlerini kullanalım?

Satın alırken dikkat edilmesi gereken nokta şunlar olabilir; “Ben bu temizlik ürününü satın alıyorum ama bunun yerine doğal temizlik malzemeleri de işimi görür mü acaba?,
Aynı temizliği sirke, boraks ya da diğer basit çözeltilerle hem daha ekonomik hem de daha sağlıklı bir şekilde yapabilir miydim?…”
Hangi temizlik ürünlerini kullanalım?Sonuç olarak hemen hepimizin evinde ihtiyaç neticesinde satın alınarak, dolaplara sığdırılmaya çalışılan markalı deterjanlara bir de bu gözle bakılmasını tavsiye ederiz.

Önceliğiniz sağlığı tehdit edecek kimyasal maddeler yerine mümkün olduğunca alerjik madde içermeyen ürünleri tercih edin, eldiven kullanın ve kimyasal gaz içeren havayı da solumamaya dikkat edin.

Temizlik yapmanın isana kendini hafiflemiş, huzurlu ve sakin hissettiren ender duygulardan biri olduğunu unutmayın ancak işi de fazlaca abartıp bir takıntıya dönüştürmeyin, kolaylıklar dileriz.

Hangi temizlik ürünlerini kullanalım?

Hangi temizlik ürünlerini kullanalım?

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar