• 5 ay önce
  • 0 Yorum
  • 255 Görüntülenme

Hangi tencere daha sağlıklı?

Hangi tencere daha sağlıklı?

Hangi tencere daha sağlıklı?

Gündelik hayatta yemek pişirirken kullandığımız tencere ve tavalar, ısıya dayanıklı pek çok maddeden üretilebiliyor. Vitrinleri süsleyen onlarca çeşit renk ve desendeki bu kapların sağlık açısından etkilerini hiç düşündünüz mü? Uzmanlar, eğer doğru ürün tercihi yapılmazsa vücuda ağır metal ve oksitlerin nüfuz etmesine neden olabilecek tencereleri satın alırken dikkatli davranılmasını tavsiye ediyor. Çünkü yüksek ısıya maruz kalan pişirme kaplarının hangi maddeden yapıldığı, tükettiğimiz yiyeceklerin lezzetini olduğu kadar besin ve vitamin değerlerini de etkileyebiliyor.

Hangi tencere daha sağlıklı?Uzmanlar, özellikle teflon kaplama ürünlerinin kullanımını, içeriğinde kimyasal madde bulunması ve kolay aşınması dolayısıyla uygun görmüyor.

Hangi tencere daha sağlıklı?

Tencere satın alırken içeriğinde; yanmayan, yapışmayan, “PFOA” kısaltmasıyla bilinen kimyasal maddenin bulunmamasına dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen uzmanlar, bu maddenin ısıyla temas ettiğinde pek çok sağlık sorununa davetiye çıkardığını çeşitli araştırmalarla ortaya koyuyor.

Hangi tencere daha sağlıklı?

Hangi tencere daha sağlıklı?

Bu sebeple sağlık açısından kullanıcıların teflon, alüminyum özellikteki pişiriciler yerine toprak, paslanmaz çelik, seramik, cam, porselen ve dökme demirden mamul ürünler kullanması önemle hatırlatılıyor.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar