• 5 ay önce
  • 0 Yorum
  • 1195 Görüntülenme

Hareketli bir köpek nasıl eğitilir?

Hareketli bir köpek nasıl eğitilir?

Hareketli bir köpek nasıl eğitilir?

Bu sorunun cevabı box sisteminde gizli. Peki box eğitimi hakkında ne kadar bilgi sahibiyiz? Nedir bu box eğitimi? Bu soruyu yazımızda aktif enerji dolu köpeklerin sahipleri için cevaplıyoruz.

Hareketli ve aktif olan köpeklerin ev içi uyumları oldukça zordur. Aktif ve oyuncu olan köpeklerin zor eğitimine başlarken öncelikle yüksek derece itaat eğitimi vermek gerekmektedir. Bu tip zorlu eğitimlerde box yöntemine başvurulması eğitimi kolaylaştıracaktır. Box eğitiminde amaç aktif olan köpeğin enerjisini aşağı çekerek onu daha sakin hale getirmektir. Çünkü bu tip köpeklerde oyun iç güdüsünü kontrol altında tutmak asıl önemli olan konudur. Eğer köpeğiniz aktif bir karaktere sahip ise ve siz egzersizlerle sakinleşeceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz demektir. Aktif bir köpeğin enerjisini atması için onu dışarıya çıkartmak, ona egzersiz yaptırmak, onun yorulması için yapılsa da, tam tersi olarak daha fazla oyun ve aktivite köpeğinizin hızının artmasına neden olacaktır.

Hareketli bir köpek nasıl eğitilir?

Aktif bir köpeğe sahipseniz onu oyunlarla, egzersizlikler yorarak sakinleştirmek pek mümkün olmayacaktır. Bunun yerine köpeğinizle itaat çalışmaları yaparak, onun hem mental olarak gelişmesini sağlar hem de beyin olarak yorulmasına neden olursunuz. Bu şekilde yorulmak köpeğinizi sakinleşmesinde yardımcı olacak çözümlerdendir.
Ayrıca bu şekilde ev içi uyumu zor olan aktif köpeğinizin evde yaşamı da oldukça kolaylaşacaktır. Evde yakalayacağımız bu uyum için ise mutlaka alan belirlemesi yapmak gerekir ve bu alanlarda itaat çalışmalarının yapılması daha uygun olmaktadır.

Her köpek özel ve farklı

Hareketli bir köpek nasıl eğitilir?Köpeğinizin iç güdülerini yok etmeden yapılan her çalışma başarılı sonuçlar vererek, köpeğiniz ve sizin uyumlu ve mutlu bir aile olmanızı sağlayacaktır.
Bu nedenle köpeğinizin karakterine göre eğitim seçmek önemlidir. Başka bir önemli nokta ise eğitimlerde kesinlikle negatif yaklaşımlar kullanılmamalıdır. Köpeğinizi eğitmek istiyorsanız gerçekten sabırlı olunması gerekir.
Unutmayın düzenli ve sabırla yapılmış her çalışma başarıyı beraberinde getirir.
Ayrıca kendi köpeğinizin eğitim süresini farklı köpeklerle karşılaştırmayın; her köpeğin karakteri farklı olduğu gibi eğitim sürelerinde de başarılı sonuca ulaşmak için farklı süreler gerekmektedir.

Hareketli bir köpek nasıl eğitilir?

Hareketli bir köpek nasıl eğitilir?

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar