• 1 sene önce
  • 0 Yorum
  • 871 Görüntülenme

Hayat paylaşınca güzel facebook

Hayat paylaşınca güzel facebook

Hayat paylaşınca güzel facebook

Açlığa karşı küresel çapta mücadele veren ve seksen ülkede seksen milyon insana gıda yardımı ulaştıran Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı, bağışçıların yardımlarının ihtiyacı olan çocuklara ulaşmasını sağlayan bir uygulama olan ShareTheMeal’i geliştirdi. Özellikle Suriye ve Ürdün’de devam eden çatışmalar nedeniyle bulundukları bölgeleri terk etmek zorunda kalan ve açlıkla mücadele eden çocuklar için geliştirilen uygulama sayesinde bir kullanıcı günde 0,40 Euro bağış yaparak bir çocuğun bir günlük beslenme masrafını karşılamış oluyor.

Hayat Paylaşınca Güzel Facebook…

Bağışçılara toplu bağış yapma fırsatı da sunan uygulamada haftalık 2,8 Euro, aylık 12 Euro, 3 aylık 36 Euro, 6 aylık 72 Euro ve 1 yıllık 146 Euro bağış seçenekleri de var. iOS ve Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonlara yüklenen uygulamaya Facebook hesap bilgileri kullanılarak girilip bir profil oluşturuluyor. Profil oluşturulduktan sonra ister kredi kartı ile ister PayPal hesabı ile bağış yapılıyor. Uygulamanın en güzel özelliklerinden biri ise bağışın ulaştığı çocuğun fotoğrafının, yaşadığı yerin ve eğitim bilgilerinin ekranda görüntülenebiliyor olması. Yaklaşık 125 bin kişi tarafından indirilen uygulama sayesinde bugüne kadar 2 milyon 300 binden fazla çocuğa gıda ulaştırıldı.

Bağışçıların yardımlarının ihtiyacı olan çocuklara ulaşmasını sağlayan bu uygulama özellikle Suriye ve Ürdün’de devam eden çatışmalardan dolayı bulundukları bölgeleri terk etmek zorunda kalan ve açlıkla mücadele eden çocuklar için geliştirildi. Facebook’un bu uygulaması sayesinde bir kullanıcı günde 0,40 Euro bağış yaparak bir çocuğun bir günlük beslenme masrafını karşılayabilecek.

ShareTheMeal

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar