• 2 sene önce
  • 0 Yorum
  • 2098 Görüntülenme

Henna Dövme Nasıl Yapılır?

Kalıcı dövme yaptırmıyor ya da yaptıramıyorsanız buna rağmen dövmelerden de kendinizi alamıyorsanız o zaman bir de henna dövme düşünün derim. Henna dövmeler aslında siyah kına ile yapılan dövmelerden başka bir şey değildir. Her ne kadar adı kına olsa da tamamen bir kimyasaldır kına değildir.

İslami açıdan kalıcı dövme yaptırmak istemiyorsanız ya da aileniz bu düşüncenize sıcak bakmıyorsa o zaman hint kınası tam size göre. Hem içinizde dövme hevesiniz kalmayacak hem de ailenizin itiraz etmesine gerek kalmayacak.

Henna dövme kimyasal olmasına rağmen helal yolla yapılan geçici bir dövmedir. Henna dövmeler uzun yıllar boyuncu Arabistan ve Afrika’da kadınların tercih ettiği bir yöntemdir. Özellikle eller ve ayaklar bu yöntemler süslenmektedir.

Anti alerjik olan Henna dövmeler (hint kınaları) sağlığa da her hangi bir zarar vermiyor. Ancak eğer bu tür bir dövme yaptırmayı düşünüyorsanız mutlaka en doğru dövmeciyi seçin ki dövme sizi terkedene kadar siz aklınızı terketmeyin.  Güzel resim yapma yeteneği olan birisi bu işin altından kolaylıkla kalkacaktır.

 

henna_dovme-1 henna_dovme-2 henna_dovme-3 henna_dovme-4 henna_dovme-5

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar