• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 883 Görüntülenme

Himalaya tuz lambası faydaları

Himalaya tuz lambaları, doğal iyonizedir. Havadaki negatif iyonları artırıcı etkisi vardır. Bu sayede kanımızdaki oksijen seviyesi de artmış olur. Buna bağlı sağlık sorunlarımız çözüm bulur. Peki nedir bu negatif iyonlar?

Negatif iyonlar, soluduğumuz havada bulunan moleküllerdir. Su moleküllerinin hareketine bağlı olarak şelalelerde, dağ ve ormanlarda yüksek yoğunlukta doğal olarak oluşmaktadır. Şehir hayatında elektrikli cihazların  olumsuz etkilerinden birisi da bu molekülleri yok etmeleridir. Bu durumda soluduğumuz havanın kalitesi de düşer. Negatif iyonlar stresi azaltır. Havayı temizler. Ortamdaki küf, bakteri, mantar ve virüsleri yok edici etkileri olduğundan  dolayı doğal sterilizasyonu sağlarlar.

Himalaya lambası, negatif iyonları özel yapısıyla oluşturmaktadır. İçindeki 10 watlık lamba sayesinde hafifçe ısınan tuz kristalleri havadaki su buharını üzerinde toplayarak, moleküllerin ayrışması sayesinde negatif iyon oluşturur. Bu sayede elektrikli cihazların oluşturduğu elektromanyetik alan ve elektriklenmeyi nötrleştirir. Bilimsel olarak kanıtlanmıştır ki, insan vücudu çok yüksek bir statik elektrik yükünü taşıma potansiyeline sahiptir. Bu statik elektrik birçok rahatsızlıklara yol açabilir. Bunu engellemek artık elimizde… doğal iyonizer özelliği sayesinde himalaya tuz lambası soluduğumuz havanın kalitesini artırırken sağlığımıza da kazanım sağlar. Deforme olmayan doğal yapısıyla etkisi azalmadan devam eder.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar