• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 856 Görüntülenme

Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Bakımı

Hindistan cevizi yağının saçlarınıza mükemmel bir bakım yaptığını biliyor muydunuz? Diğer yağlara göre saça daha iyi nüfuz eden hindistan cevizi yağının faydalarını öğrenmek ister misiniz?

1. Eşsiz bir nem kaynağı olan hindistan cevizi yağından elinize bir miktar dökün. Kökten uca kadar saçınızın tamamına sürün ve saçınızı tarayın. Gevşek bir topuz yaptıktan sonra bir tülbentle başınızı sarın. Bir gece bu şekilde yatın ve sabah saçlarınızı yıkayın. Saçlarınız parlayacak ve yumuşayacak. Yıpranmış ve kurumuş saçlar için besleyici ve onarıcı olan hindistan cevizi yağını kullanabilirsiniz.

2. Doğal bir yağdır. Bu sayede saça nem verir ve saçın kabarmasını önler. Saçlarınızın kabaran yerlerine hafif dokunuşlarla yağı sürmeniz yeterli olur.

3. Bu yağın düzleştirici etkisi vardır. Eğer elinize küçük bir miktar döküp saçlarınızı ovalarsanız düz saçlarınız olur.

4. Elektriklenmeye karşı etkilidir. Yağı ellerinize krem sürer gibi yedirin. Sonra saçlarınız nemliyken köklere değdirmeden saçlarınızı okşayın. Saçlarınızın elektriklenmediğini göreceksiniz.

Eğer yağı saç köklerine değdirirseniz temizlemek için çok fazla şampuan kullanmanız gerekir. Bu da bakımın etkisini yok eder.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar