• 2 sene önce
  • 0 Yorum
  • 1117 Görüntülenme

Hint yağının saça faydaları nelerdir

Hint yağı mucizevi yağlardan bir tanesidir. Bu yağın cilde ve saça birçok faydası bulunmaktadır. Antiseptik özelliğe sahip olan Hint yağı bu özelliği sayesinde deri altındaki iltihabın azalmasına yardımı olur ve yaraların hızlı şekilde iyileşmesini sağlar.

Hint yağı yoğun bir yağdır. Saçı besleyici ve nemlendirici özelliği vardır. Hint yağının kokusunun çok hoş olduğunu söyleyemeyiz ama saçınıza uyguladığınız zaman kısa sürede sonuç verdiğini söyleyebiliriz.

Eğer saç derinizle ilgili sorunlar yaşıyorsanız Hint yağını saçınıza masaj yaparak uygulayarak saç derinizin beslenmesini sağlayabilirsiniz. Hint yağı aynı zamanda saç dökülmesi ve kepeklenme gibi sorunlar için de doğal bir çözüm kaynağı. Saç uçlarındaki kırıkların onarılmasını sağlayan Hint yağı bütün bunların yanı sıra saçlarınızın daha canlı ve parlak görünmesini de sağlıyor.

Hint yağı saça nasıl sürülür?

Hint yağı kullanırken aşırıya kaçmamaya özen gösterin. Çünkü yağı fazla kullanmanız etkisinin fazla olmasını sağlamayacaktır. Hint yağını saçınıza sürdükten sonra saç bonesi ya da havlu kullanın. Yarım saat bekletin. Daha sonra kimyasal olmayan, bitkisel bir şampuan ve ılık suyla yıkayıp durulayın.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar