• 2 sene önce
  • 0 Yorum
  • 677 Görüntülenme

Hormonal yaşlanmaya karşı yumurtayla savaşın

Hormonal yaşlanmaya karşı yumurtayla savaşın

Bugün 70 milyondan fazla kadın hormonal yaşlanmanın etkisini hissediyor. Ama bu durum menopoz öncesi yıllarda başlamıyor. Yirmi yaşından itibaren hormonal yaşlanmanın etkilerini görebilirsiniz. İyi haber ise diyetinizle hormonal yaşlanmaya karşı koyabilmenizdir. Ne de olsa östrojen cildin en iyi dostudur. Östrojen düzeyini doğal olarak yüksek tutmak için tüm kadınlara yumurta yemeleri öneriliyor. Eğer zaten yiyorsanız, sayısını haftada en az bir tane artırmalısınız.

Yumurta ve diğer embriyonik gıdaları kucaklayan: bütün yiyecekler ya da tüm bir organizma oluşturmak için gereken besinler içeren yiyecekleri düşün. Yumurtanın yanı sıra tohumlar ve baklagiller embriyonik madde ve lesitin zenginidir. Çoğu kişi kolestrol kaygısı ile yumurtadan uzak durur ama yumurta kadınların hormonlarının öncüsü olarak davranan besinleri sağlar ve hormonal yaşlanmayı geciktirmekte önemli bir rol oynar. Mümkünse E vitamini düzeyi artırılmış yumurtaları tercih edin. Eğer yumurta alerjiniz varsa, sizde sorun yaratan maddeleri içermeyen ama yumurta benzeri besinleri kapsayan yapay yumurta ya da tofu tüketin.

Hormonal yaşlanmaya karşı ve hormonal yaşlanmanın cildiniz üzerindeki etkilerini de azaltmak için özellikle menopoz öncesi ve menopoz döneminde şu önerileri uygulayın;

Hormonal yaşlanmaya karşı yumurtayla savaşınCildinize özenli bir bakım yapmayı ihmal etmeyin. Cildiniz ince ve kuru olduğundan dolayı hassas ciltler için geliştirilmiş temizleyici ürünler ve nemlendirici maddeler içeren gece ve gündüz kremleri kullanmaya özen gösterin.

Cilt memini artırmak, koruyucu fonksiyonlarına destek olabilmek için bol su için.

Geceleri deriden su kaybı en yüksek düzeydedir. Bu yüzden gece kullanılacak nemlendiriciler, cildinizin doğal lipit yapısını destekleyen maddeler içermelidir. Ayrıca cilt hücrelerinin yenilenmesi ve tamir işlevi gece uyku sırasında gelişir. Bu nedenle, derideki yaşlanma belirtilerini önlemek veya onarmak için, kolajen dokuyu uyarıcı ve onarıcı maddeler içeren gece kremleri kullanın.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar