• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 874 Görüntülenme

Hurmanın yararları

Fazla kiloların tedavisinde hurma son derece yararlıdır. Düzenli bir şekilde günlük olarak yenen birkaç hurma, vücut ve beyindeki hormonların düzenli çalışmasını sağlar ve tokluk hissi verir.
-Hurmanın yüzden fazla hastalığın tedavisinde yararlı olduğu biliniyor. Hurma, bağırsakların en üst seviyede çalışmasını sağlar. Bol miktarda maden minerali, yararlı tuzlar ve vitaminler barındırması sayesinde beynin çalışmasına olumlu etki yapar ve beynin vücuttan eksilttiği unsurları tamamlayarak vücudu destekler.
-Hurmadaki fosfor, göz ve özellikle beyin için çok faydalıdır. Hurmada bulunan şeker doğada bulunan en kaliteli şekerdir. Bir ay boyunca hurma ve su ile diyet yapanların, bünyelerinde birikmiş birçok zararlı toksinden kurtulduğu ve eskiye göre daha kuvvetli bir dirence kavuştuğu tesbit edilmiştir.
-Meyveler içinde en iyi göğüs ilacı hurmadır. Hurmanın balgama, nefes borusuna, safraya ve öksürüğe iyi geldiği bilinir.
-Hurmanın yararlı etkileri görülen bir diğer alan da sinir sistemidir. Bu meyvedeki  B1 be B2 vitaminleri zihin ve sinir sistemi üzerinde dinlendirici etki yapar.
-Kan damarlarını yumuşatan ve damar sertliğini engelleyen hurma, kanı temizleyerek tansiyonu düzenler. Hurma kolesterol ve böbrek taşı oluşumunu önlediği gibi göz hastalıklarına karşı da yararlıdır.
-Bilim adamları doğum aşamasında rahim kaslarının doğal şekere son derece ihtiyaç duyduğunu, hurmanın da bu kaslar için iyi bir gıda olduğunu söyler.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar