• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 934 Görüntülenme

Huzurlu olmak için öneriler

Günlük hayatta birçok sıkıntıyla karşılaşıyoruz. Yolda, okulda, işte, evde, sokakta karşılaşılan bir sürü sıkıntı üst üste biniyor. Haliyle bu da bizleri huzursuzluğa itiyor. Bu huzursuzluktan kurtulmanın basit yollarını aşağıda bulabilirsiniz.

Etkili molalar vermelisiniz. Örneğin iş yerinde bilgisayarı, telefonu bir kenara bırakıp iş arkadaşlarınızda da uzak sessiz sakin bir köşeye çekilin. Buradan öylesine etrafa bakmak bile rahatlamanızı sağlayabilir.

Trafikte sıkışıp kaldınız mı? Aracın içerisine nane aromalı koku pompalamak anksiyete ve tükenmişlik belirtilerinin azalmasını sağlar. Aracınızın bir köşesinde naneli şeker bulundurun. Trafikten bunaldığınızda nane size yardımcı olacaktır.

Akşam yemeği yediğiniz sırada bir yandan da haber bülteni dinlemeyi bırakın. Çünkü ekranda gördüğünüz kötü haberler stresinizi azaltmak yerine sizi daha çok strese sokabilir.

Çoğu insan bilgisayar başındayken ya da elindeki telefona odaklandığında farkında olmadan nefesini tutuyor. Derin nefesler yerine sığ nefesler alıp veriyor. Bu durum anksiyeteyi arttırmak ve sindirim sistemini zora sokmak gibi sonuçlar doğurabiliyor. Sakin kalmak için diyaframatik nefes alıp vermelisiniz.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar