• 6 ay önce
  • 0 Yorum
  • 231 Görüntülenme

İftardan sonra tatlı mı, meyve mi ?

İftardan sonra tatlı mı, meyve mi ?

İftardan sonra tatlı mı, meyve mi ?

İftarda yemekler yendi sıra geldi tatlıya: Peki hangi tür tatlıları tüketeceğiz? Hamurlu-şerbetli tatlılar yerine, sütlü ve meyveli tatlıları tercih etmeye çalışın. Yazın rahat tükettiğimiz dondurma diğerlerine nispeten enerjisi düşük bir tatlıdır. Taze sütten yapılmış dondurmaları yemekten en az bir iki saat sonra 1-2 top olacak şekilde yiyebilirsiniz. Ramazana özel olan bir tat olan güllacı da az şekerli ve meyveli deneyin ve yerken küçük porsiyonlarda kalmasına özen gösterin.

İftardan sonra tatlı mı, meyve mi ?İftardan sonra tatlı mı, meyve mi ?

Hem Ramazan otuz gün, her gün tatlı yemek zorunda değiliz, yaz meyvelerinin de tadını çıkarın. Meyve salataları, iyi soğutulmuş bir dilim karpuz, buzların içinde servis edilen bir kase kiraz, pek çok tatlıdan daha lezzetli gelebilir yazın bu sıcak günlerinde. İftarınızı veya yemekten sonraki ara öğününüzü yediniz, yemeklerden sonra mutlaka hareketli olmaya özen gösterin.

İftardan sonra tatlı mı, meyve mi ?

İftardan sonra tatlı mı, meyve mi ?

Günün açlığı ve yorgunluğu çoğumuzu rehavete sürükleyecektir ancak hareketsiz kalmak, hem kan şekerimizin yükselmesine hem sindirim sisteminizin yavaşlamasına hem de yediklerimizin daha kolay yağa dönüşmesini sağlayacaktır. Yemekten sonra hafif yürüyüşler, sofranın toplanmasına yardım etmek, vücudunuza televizyonun karşısında uzanmaktan daha fazla fayda sağlayacaktır.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar