• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 869 Görüntülenme

İğneli epilasyon hakkında bilinmesi gerekenler

Tüylerinizden kalıcı olarak kurtulmanın en etkili yolu iğneli epilasyondur. Elektrik akımı ile tüyleri öldürür ve iğneli epilasyon, sadece en hassas derilere acı verir. Yanlış tedavi yöntemi, enfeksiyona ve yaralara yol açacağı için, bir uzmana yaptırın. İğneli epilasyon, tüm bacak tüyü tipleri için tavsiye edilmez.

İğneli epilasyonun uygulama tekniği oldukça önemlidir. Kıl köküne ince steril bir iğneyle girilerek çok düşük akımlı bir elektrikle uyarı yapılır. Bu işlemin sonucunda başarılı bir uygulamada kıl çekildiği andaki durum tereyağından kıl çeker gibidir. Uygulamanın yapıldığı alanında kızarıklık, kabarma, bazen 1-2 gün sürer ve  küçük kabuklanmalar gözlenir.

İğneli Epilasyon Sonrasında; Uygulamayı takip eden 24 saat içerisinde deriyi tahriş edebilecek parfüm, deodorant gibi kozmetik ürünler sürülmemelidir. Epilasyondan sonra cilt sıcak su ve keseyle tahriş edilmemelidir. Ilık su ve yumuşak bazlı bir sabunla uygulama alanı yıkanabilir. Enfeksiyon oluşmaması için tedavi alanına antibiyotik içeren krem ya da pomadların sürülmesi tavsiye edilir.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar