• 2 sene önce
  • 0 Yorum
  • 1094 Görüntülenme

İlaçsız baş ağrısı nasıl geçirilir?

Özellikle Ramazan ayında en büyük korkuların başında gelir gündüz vakti giren baş ağrısı. Ne elinden bir şey gelir ne geçmesi için bir ilaç içilir. Umutsuzca baş ağrısının geçmesini bekler insan…

Böyle bir durumla karşı karşıya kalmışsanız denemeniz gereken bir kaç küçük yöntem var aslında. Gittikçe şiddetlenen baş ağrısına esir olmaktansa aklınızın bir ucunda saklı kalmış bilgilerden faydalanın ve baş ağrısıyla mücade edin.

Kronik bir baş ağrısına ya da migrene sahip değilseniz Ramazan ayında her an sinsi bir baş ağrısı yaşama ihtimaliniz yinede yüksek. (Bu sabah uyandığımda karşılaştığım manzara en azından benim için böyleydi) Oruçluyken ilaçsız baş ağrısı nasıl geçirilir diye soranlar için benim araştırdığım ve deneyip en azından ağrının hafiflediğine şahit olduğum yöntemlerden bahsedelim.

Önce bildiğiniz baş ağrısını geçirdiği söylenen duaları okumaya başlayın çünkü ilaçlardan yardım alamayacağımız kesinlikle ortada.

Sonrasında eğer imkanınız varsa biraz uzanıp dinlenin. Gözlerinizi kapatmak ve sessiz bir ortamda dinlenmek ağrınızın hafiflemesinde etkili bir yöntemdir.

Son olarak başparmağınız ile işaret parmağınız arasında bulunan eklem noktalarını keşfedin ve bu noktayı hafifçe bastırıp yuvarlak hareketler halinde baskı uygulayın…

İmkanınız varsa ılık suyla bir duş alın eğer böyle bir imkanınız yoksa o zaman ayağınızı sıcak su dolu bir kabın içinde dinlenmeye bırakın. Böylece sıcak suyun gevşetici etkisi sinirlerinizi ve tabiki baş ağrınızı hafifletecektir.

 

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar