• 1 sene önce
  • 0 Yorum
  • 1444 Görüntülenme

İncir cildi güzelleştiriyor!

İncir cildi güzelleştiriyor!

İncir cildi güzelleştiriyor!

İncirin meyve olarak tüketimi ciltteki renk bozukluklarına, şişkinlik ve sarkıklara iyi gelir. İncir yaprağının suyu dövmelerin ciltten silinmesinde de kullanılabilir. Dolama problemi için nar kabuğu ile kullanımı önerilir. İncir yaprakları göz kapaklarındaki sertlik ve kaşıntıyı giderir. İncir sütü örümcek, akrep sokması gibi durumlarda cilde hafifçe ovuşturarak uygulanmak suretiyle faydalıdır. Ancak hassas çiftlerin kullanımda dikkatli olması gerekir. Uyuz hastalığı için incir yaprağının özsuyu hardal köpüğüyle karıştırılarak haricen uygulanmaktadır. Firavun cinsi incir cerrahi yaralar üzerinde kullanılmaktadır. Yaraları temizler.İncir yaprakları göz kapaklarındaki sertliği ve kaşıntıyı giderir.

İncir cildi güzelleştiriyor…

Cilt güzelliğinin anahtarı incirle hücreleriniz de gençleşsin … İncir, içerdiği yüksek oranlardaki protein, vitamin ve minarelerle hücrelerin yenilenmesini sağlayan bir besindir. Japonya’da yapılan bir araştırmada incir özünün, tümörleri 11 günde %39 oranında küçülttüğü tespit edildi. İncir, içerdiği bazı asitler dolayısıyla doğal Bir sakinleştirici özelliği taşımaktadır. Süt içmeyenlere kemik ve diş sağlığı için mutlaka incir önerilmektedir, aynı miktardaki sütten iki kat fazla kalsiyum içerir.

İncir cildi güzelleştiriyor!İncirin meyvesi dünyanın en besleyici besini olmayabilir fakat potasyum ve lif içeriği bakımından oldukça önemli bir besin kaynağıdır. İncir cildi güzelleştiriyor. İçeriğindeki protein, vitamin ve mineraller ile hücrelerin yenilenmesini yardımcı olan bir besindir ve aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirici özelliğiyle dikkat çekiyor. İncir özlerinin içerdiği benzaldehit nedeniyle Japon araştırmalarında tümörleri küçülttüğüne dair kayıt bulunmaktadır.
Ham incir toz haline getirilerek saç derisine uygulandığında baş yaralarını iyileştirdiği gözlemlenmiştir.Ben, siğil gibi cilt sorunları ham incir yakı şeklinde uygulanırsa iyi geliyor. İncir pişirilmiş olarak tüketildiğinde boğazdaki şişlikleri geçirmeye yardımcı olur.

 

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar