• 6 ay önce
  • 0 Yorum
  • 174 Görüntülenme

İngiliz stili yaz bahçeleri

İngiliz stili yaz bahçeleri

İngiliz stili yaz bahçeleri

Her birimizin ihtiyacı vardır; kendine özel bir mekanda bazen yalnız kalmaya, inzivaya çekilmeye, kendi içimizdeki düşüncelerle kucaklaşmaya… Bazen de bir dostumuzla birlikte baş başa kalıp, uzayıp giden koyu bir sohbete dalmaya… Tüm bunları hayalimizde canlandırırken bile yaz mevsiminin de etkisiyle aklımıza ilk gelen atmosfer, açık hava alanlarıdır! Peki, sevdiklerimizle buluşmak dediğimizde aklımıza ilk gelen yaşam alanlarımızı; yazın neden daha özenle döşenmiş, özel mekanlara dönüştürmeyelim?

İngiliz stili yaz bahçeleri Açık hava keyfinizi ikiye katlamak için bahçe, teras ya da balkonunuzun dekorasyonunda; size ilham verecek bazı ufak değişiklikler yapmanız bile ortamın havasını değiştirmede etkili olacaktır. Her kültürün kendine has bir dekorasyon tarzı vardır. Fakat bahçe dekorasyonu dediğimiz zaman bu alanda tartışmasız İngiliz stili, estirdiği romantik ve zarif rüzgarlar ile ilk sırada gelir diyebiliriz. Gözünüzü kapatın ve hayal edin!

İngiliz stili yaz bahçeleri

Soluk pastel tonlar, ferforje detaylar, beyaz ahşabın mekana rustik dokunuşları, süs havuzları, mis kokulu çiçek tarhları ve özgürce dans eden bitkiler… Bu görüntüler, zarif bir İngiliz bahçesinin olmazsa olmazlarından! Her biri İngiliz kır hayatının romantizmini mekanlarınıza taşımakta oldukça başarılı olacak detaylardır. İngiliz stilinin en karakteristik özelliklerinden biri olan çiçek motifi ise hazırlayacağınız bir oturma düzeni için kumaşlarda tercih edebileceğiniz anahtar unsurdur.

İngiliz stili yaz bahçeleriBahçe ve balkonlarında aynı zamanda biraz nostaljik bir zarafet yaratmak isteyenlerin favorisi olan ferforje tasarımlar ise zarif görünüşleri ile yaz mekanlarının her zaman en şık parçaları olmaya adaylardır. Artık bahçeniz hazırsa, İngilizler ile ortak bir kültür buluşmamız olan çay saatinin de zamanı geldi demektir! Sizin için özel olan mekanlarda, keyifli sohbetlerin uzayıp gittiği ve açık hava kutlamalarınızın bol olduğu bir haziran ayı dileriz…

İngiliz stili yaz bahçeleri

İngiliz stili yaz bahçeleri

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar