• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 5438 Görüntülenme

İnternet çok yavaş neden olabilir

İnternet bağlantım çok yavaş, İnternet sayfaları çok yavaş açılıyor, İnternetimin hızı neden yavaş? İnternet bağlantınızın yavaş olmasının bir çok nedeni olabilir. Bu nedenler arasında Sistem hataları, virüs, malware,Spybot  gibi zararlı yazılımlar ve modem ayarlarının doğru biçimde yapılandırılmaması olmaktadır. Sisteminize kaliteli bir antivirüs programı yükleyin sisteminizi taratın ve sisteminizde zararlı yazılımlar olmadığını tespit edin. Bu işlemlerden başka Modem Ayarlarına bakalım…
Eğer internet hızınız çok düşükse modem ayarlarınızı doğru şekilde yapılandırmanız gerekir bilgisayarınız modeminize doğrudan bağlı ise yada Ağ sinyali yüksek seviyedeolduğu halde  yine de internet hızınız çok yavaşsa  modeminizin güvenlik ayarlarını yeniden yapılandırmanız gerekiyor.
İnternet ağınıza bir başkası da  girmiş olabilir. Bunun için kablosuz ağınıza (Wireless) kesinlikle bir şifre koymanız gerekiyor.
Bilgisayarınız ile modeminiz arasındaki bağlantıyı kontrol edin. Modeminizin Power, ADSL ve internet ışıkları sabit  yanıyor, ancak internete giremiyorsanız doğru IP alıp almadığınızı ve DNS ayarlarınızı kontrol etmeniz gerekir..Kontrollerinize rağman Problem hala devam ediyorsa, internet hizmeti aldığınız firmayla görüşün.

Modem ayarlarınız düzgün, bilgisayarınızın sisteminde bir sorun yok ise internet sağlayıcınızda bir sorun olabilir. Modeminizin ayarlarından emin olmak için ışıklarını kontrol etmeniz yeterlidir. Eğer yanıp sönen bir ışık varsa mutlaka bir sorun la karşı karşıyasınız. Bilgisayarınızdaki yapılandırmalardan emin değilseniz farklı bir cihazla  bağlanmayı deneyebilirsiniz.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar